Słomki do napojów

Jest 6 produktów.

Słomki do napojów to kuchenny gadżet, który uatrakcyjnia picie drinków, koktajli lub shake'ów. W niektórych przypadkach jest to duże ułatwienie przy piciu, na przykład dla osób niepełnosprawnych, po zabiegach, operacjach lub dla małych dzieci. Na szczęście obecnie nie ma problemu, żeby znaleźć ekologiczne słomki do napojów, takie, które nie obciążają zanadto środowiska naturalnego.

Słomki wielorazowe

Wielorazowe słomki do napojów są trwałe, nie zużywają się tak szybko, dlatego można je ponownie wykorzystać. Najczęściej wytwarza się je ze stali nierdzewnej, przystosowanej do kontaktu z żywnością. Zdarzają się również wielorazowe słomki szklane lub bambusowe.

Słomki ze stali nierdzewnej mogą nam służyć przez całe życie. Nie zużywają się podczas użytkowania. Nadają się do mycia w zmywarce. Umyć można je też ręcznie, co ułatwia specjalna szczotka do słomek. Słomki stalowe mają różne długości, średnice, kolory i kształty. Najpopularniejsze są te proste lub z zakrzywioną końcówką. Słomki mogą być długie na około 20 cm lub krótsze, stworzone z myślą o dzieciach. Są w różnych kolorach: zwykłe srebrne, choć zdarzają się też takie w tęczowych barwach lub jednokolorowe.

Wielorazowe mogą też być słomki bambusowe, które są dość wytrzymałe. Po użyciu należy słomkę umyć ręcznie za pomocą specjalnej szczoteczki i pozostawić do wyschnięcia w przewiewnym miejscu. Słomka nie będzie tak trwała jak metalowa, ale może wystarczyć na dłużej.

Słomki jednorazowe

Słomki jednorazowe sprawdzają się na przyjęciach i imprezach. Ekologiczne słomki jednorazowe mogą być wykonane z papieru, makaronu, bambusa lub ze słomy. Wszystkie są biodegradowalne i po zużyciu szybko się rozłożą, nie obciążając środowiska. Słomki ze słomy i bambusa są najmniej przetworzone, a przez to najbardziej przyjazne środowisku. Wykorzystuje się tu naturalną strukturę roślin. Takie słomki są jedynie cięte, czyszczone i ewentualnie szlifowane.

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe