Puzzle dla maluchów

Jest 150 produktów.
-11%
w magazynie
-13%
w magazynie
-27%
w magazynie
-13%
13,99 zł 15,99 zł
Puzzle drewniane Sowa Akuku
w magazynie
-20%
w magazynie
-15%
w magazynie
-15%
w magazynie
-15%
w magazynie
-15%
w magazynie
-15% NOWOŚĆ
w magazynie
-15% NOWOŚĆ
w magazynie

Dlaczego warto zainteresować pociechę puzzlami? Jakie polecane są układanki dla niemowląt? Które puzzle na roczek będą najlepsze? Pomagamy Ci znaleźć odpowiedzi na te pytania. A potem Twoja kolej – czas na znalezienie najlepszego zestawu puzzli!

Dlaczego puzzle są tak ważne w rozwoju dziecka?

Czy puzzle dla maluchów to dobry pomysł? Oczywiście. Przekonaj się sam. Oto podstawowe korzyści, jakie dziecko czerpie z układania puzzli:

Trening koncentracji i kreatywności

Wybierajcie puzzle, które nawiązują bezpośrednio do zainteresowań pociechy. Dlaczego? Z jednej strony docenicie jego pasje i potrzeby, a z drugiej umożliwicie lepsze skupienie uwagi, a przy tym stymulację mowy przy tworzeniu opowieści i opisywaniu gotowych układankowych obrazków. Puzzle to także nauka stopniowego wykonywania zadań. Dziecko z rozsypanych elementów musi wybrać te pasujące do siebie, dokładnie się im przyglądając. Jeśli pozwolisz dziecku samemu wybrać fragment, od którego zacznie układankę, pozwoli mu to rozwijać swoją kreatywność i skupiać uwagę na konkretnym wycinku tematycznym.

Rozwój umiejętności matematycznych

Puzzle – choć nie jest to tak oczywiste – to także doskonały trening zdolności matematycznych poprzez zabawę. Jak to możliwe? Podczas układanki zadajesz dziecku pytania typu „ile brakuje nam jeszcze puzzli”, „ile masz kawałków w rączce?”, „znajdź jeszcze dwa puzzle z kołami samochodu”. Dzięki temu dziecko na wczesnym poziomie tworzy kategorie zbiorów i liczb – bezstresowo!

Rozwój manualny

Im wcześniej wprowadzisz malucha w świat puzzli, tym lepiej. Tego typu układanki to idealny sposób na ćwiczenie precyzji chwytu, technik chwytania czy rotacji małych przedmiotów. Spokojnie możesz zafundować zabawę puzzlami już roczniakowi. Puzzle 0+ są specjalnie dostosowane pod kątem stopnia trudności i zróżnicowania. Jeśli chodzi o ćwiczenia manualne dłoni, trening przy dopasowywaniu puzzli to świetne preludium do nauki pisania – maluch ćwiczy palce, nadgarstki, a także koordynację ręka-oko.

Puzzle dla niemowląt – jakie układanki wybrać dla najmłodszych?

Zapraszamy do Bee, gdzie znajdziesz nie tylko puzzle dla starszych dzieci, ale także dla małych brzdąców, które dopiero uczą się chodzić. Polecamy kolorowe drewniane układanki z bezpiecznych i nietoksycznych elementów, puzzle dla niemowląt ramkowe z bohaterami z ulubionych bajek - Świnka Peppa, Psi Patrol czy Kicia Kocia, a także proste, dwuelementowe układanki, puzzle typu sorter czy puzzle zawierające duże elementy. Wystarczy, że wybierzesz temat, który najbardziej rozwesela Twojego brzdąca, a sobie zapewnisz dodatkowo kilka minut spokoju na wypicie kawy.  

Puzzle progresywne – co to takiego?

Jeśli Twój maluch ma już sporo kompletów puzzli tradycyjnych, czas zafundować mu nową, ciekawą formę rozrywki. Słyszałeś o puzzlach progresywnych? To wyjątkowo ciekawy pomysł na prezent zarówno dla roczniaka, jak i dla przedszkolaka. Nawet roczne dziecko będzie bowiem w stanie samodzielnie ułożyć puzzle bez korzystania z pomocy rodziców. W jaki sposób? Puzzle progresywne dostępne są w zestawach składających się z coraz trudniejszych układanek – każda zawiera coraz więcej elementów, a wszystkie obrazki są ze sobą połączone tematycznie.

Puzzle dla rocznego dziecka, 2-latka, 3-latka – co dla większych brzdąców?

Im dziecko jest starsze, tym puzzle mogą być coraz bardziej skomplikowane i zawierać coraz więcej elementów. Z myślą o dzieciach powyżej 2. roku życia przygotowaliśmy takie propozycje jak: układanka dla małego dziecko typu puzzle maxi z 24 elementami, które wyczarują strażaka Sama na całym dywanie, puzzle dla 2-latka w formie układanki skojarzeniowej. Z kolei zestaw puzzli podłogowych, tworzących po ułożeniu wielką mapę świata, to doskonałe puzzle dla 3-latka poznającego kontynenty. Dla dzieci w tym wieku i starszych, które fascynują kosmiczne przestworza, polecamy oryginalne puzzle mozaikowe składające się z prawie 40 kart.

Zapraszamy do zakupów – wybierz Twoim zdaniem najciekawsze puzzle dla małych dzieci!

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe