27 śmierci Toby'ego Obeda

  • Joanna Gierak-Onoszko
  • Dowody na istnienie
  • 9788365970343
  • 1 dzień + czas dostawy
To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.– Zniszczono cały nasz naród. Nigdyśmy się nie...

22.26

-47%

42.00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Nike Czytelników 2020

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki 2020

Nagroda Conrada 2020
Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza 2020
Książka Roku Lubimyczytać.pl 2019

 

 

To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.

– Zniszczono cały nasz naród. Nigdyśmy się nie podnieśli. W Europie ekscytujecie się modą na Kanadę, bo patrzycie na nią przez kolorowe skarpetki naszego nowoczesnego premiera. Ale prawda mniej się nadaje do lajkowania – powiedział autorce jeden z bohaterów tej książki.

Joanna Gierak-Onoszko spędziła w Kanadzie dwa lata, sprawdzając, co ukryto pod tamtejszą kulturową mozaiką. W swoim reportażu autorka kreśli obraz Kanady, który burzy nasze wyobrażenia o tym kraju.

Dlaczego Kanada ściąga dziś z pomników i banknotów swoich dawnych bohaterów? Jak to możliwe, że odbierano tam dzieci rodzicom? Czyja ręka temu błogosławiła?
27 śmierci Toby’ego Obeda to reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - 27 śmierci Toby'ego Obeda

Inni Klienci kupili również