4-elementowe historyjki obrazkowe

Są to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 4 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastykowych kieszonek.   Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej...
35,92 * 44,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 35,03 zł

Opis

Są to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 4 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastykowych kieszonek.
 
Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej części historyjki będą motywowały do wykonania zadania. Największą zachętą będzie jednak końcowy efekt – duża ilustracja, która powstanie po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków.
 
Historyjki przede wszystkim uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Aby ułożyć obrazki w poprawnej kolejności dziecko musi uruchomić procesy myślowe: porównywanie, analizowanie, wnioskowanie. Musi dostrzec szczegóły występujące na poszczególnych obrazkach, porównać je, określić, czy są takie same, różne, czy podobne. Uczy się więc spostrzegawczości. Odpowiadając na pytania dorosłych lub samodzielnie opowiadając o tym, co przedstawia dany obrazek lub co wydarzyło się w całej historyjce, rozwija mowę, wzbogaca słownictwo. Wyobrażając sobie przedstawioną sytuację lub wymyślając własną wersję wydarzeń opartą na jednym obrazku, rozwija wyobraźnię.
 
Dodatkowo dzięki historyjkom dziecko pozna wybrane procesy mające miejsce w przyrodzie (np. rozmnażanie ptaków lub kotów) i nauczy się zachowania w wyjątkowych sytuacjach (np. dokarmiania zwierząt leśnych zimą). Pozna również niektóre zawody (np. krawcowej) i dowie się, jak powstają wybrane przedmioty (np. wełniany sweterek, sukienka).

Historyjka "4-elementowe historyjki obrazkowe" to opracowanie zbiorowe, więc do tworzenia zawartości zaangażowanych było kilka osób.

Sięgnij po tę książeczkę, jeśli szukasz wartościowej publikacji dla przedszkolaka. Wypełni mu czas i dodatkowo zachęci do kreatywnych zabaw, wspierając na jego rozwój i odkrywanie pasji. Oto iści się marzenie rodzica: rozwój i dobra zabawa w jednym!

"4-elementowe historyjki obrazkowe" składa się głównie z ilustracji oraz niedługich tekstów. W tego typu publikacjach głównym elementem są grafiki, natomiast tekst jest dodatkiem. Historie zawierające obrazki sprawdzą się przede wszystkim dla młodszych pociech. Ilustracje pomogą szerzej poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również świetnym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i ułatwia rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga zdolność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością zmotywuje malucha do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Ładne, barwne obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie razem z przedszkolakiem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmowa z dorosłym na temat treści korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Publikacja 4-elementowe historyjki obrazkowe została opublikowana przez Wydawnictwo Harmonia. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu szkrabowi, to wybierz także inne pozycje tego wydawcy.