Zdrowa żywność i Delikatesy › Napoje roślinne

Są 163 produkty.

Od pewnego czasu dużo słyszy się o szkodliwym działaniu mleka zwierzęcego (w szczególności krowiego, które najczęściej pijemy) na organizm człowieka. Pojawiają się opinie, że mleko nie zapewnia zdrowych kości, a wręcz przeciwnie, z wiekiem organizm coraz gorzej radzi sobie z jego trawieniem oraz, że może być ono nawet przyczyną powstawania nowotworów. Mleko krowie zawiera laktozę, a w społeczeństwie pojawia się coraz więcej osób cierpiących na nietolerancję tego składnika.

Zdrowszą alternatywą są więc napoje roślinne wyglądem przypominające mleko. Napoje roślinne nie zawierają laktozy i zwykle są też bezglutenowe. Smak jest uzależniony od tego z czego dany napój jest zrobiony. Wybór jest coraz większy. W Bee można spotkać:

 • napoje owsiane
 • napoje migdałowe
 • napoje orkiszowe
 • napoje sojowe
 • napoje kokosowe
 • napoje ryżowe
 • napoje gryczane

A z czasem na pewno będzie ich przybywać. Napoje roślinne można wykorzystać tak jak tradycyjne mleko do kawy, deserów, owsianki, płatków śniadaniowych, koktajli itd.

Jeżeli znajdziemy odrobinę wolnego czasu napój roślinny możemy zrobić w domu. Aby samodzielnie przygotować napój roślinny należy zalać 1 szklankę np. migdałów (można je wcześniej sparzyć i zdjąć skórkę) lub nasion wodą i pozostawić na około 8 godzin lub całą noc, do namoczenia. Następnie trzeba je zmiksować i odcedzić przy pomocy gazy rozłożonej na sitku. Napój gotowy!

Napoje roślinne mają wiele zalet:

 • są dobrym źródłem białka (najwięcej białka ma mleko sojowe)
 • mniej kaloryczne od tradycyjnego mleka
 • są dobrym źródłem błonnika
 • są źródłem wapnia
 • są lekkostrawne
 • zawierają dużo witamin i minerałów

Powiedzenie pij mleko będziesz wielki raczej nie ma już racji bytu, a napoje roślinne z biegiem czasu zyskują popularność i nowych zwolenników.

Napój sojowy jest idealnym produktem roślinnym zaspokajającym pragnienie. Można go pić zarówno jako dodatek do posiłku lub wykorzystać jako bazę do przygotowania pełnowartościowego dania. Świetnie łączy się np. z płatkami kukurydzianymi, owsianymi czy z innych zbóż. Z dodatkiem owoców tworzy smakowite musli. Napój sojowy można także wykorzystać jako podstawę do różnego rodzaju koktajli oraz smoothie owocowo-warzywnych.

Charakterystyczny smak w połączeniu ze świeżością mięty czy wanilii nadaje orzeźwienie. Na bazie napoju sojowego można wykonać także doskonałe w smaku naleśniki lub placuszki, np. z jabłkiem, dynią czy cukinią. To dobra podstawa mlecznych deserów.

Napój sojowy jest doskonałą alternatywą dla osób, które mają alergię na produkty mleczne i laktozę. Ze względu na niski indeks glikemiczny, może być również stosowany przez diabetyków. Jedynym przeciwwskazaniem w spożywaniu może być alergia na produkty sojowe. Napój sojowy dostępny jest również w wersji bezglutenowej, co stawia go na wysokim miejscu w diecie osób chorych na celiakię.

Polecamy także pozostałe napoje roślinne, między innymi: napoje sojowe, napoje orkiszowe, napoje gryczane, napoje owsiane, napoje kokosowe, napoje migdałowe, napoje ryżowe.
 

Natumi Napój owsiany 1 l Bio -28%
w magazynie
Natumi Napój owsiany z wapniem 1 l bio -26%
w magazynie
Natumi Napój owsiano-waniliowy 1 l Bio -14%
w magazynie
Inka Napój owsiany 1 l -10%
8,99 zł 9,99 zł
Inka Napój owsiany 1 l
w magazynie
Inka Napój sojowy 1 l -30%
6,99 zł 9,99 zł
Inka Napój sojowy 1 l
w magazynie
© 2020 - All rights reserved Sklepy internetowe