M±ka orkiszowa

S± 23 produkty.

M±ka orkiszowa w ostatnim czasie zyskuje zwolenników i coraz czę¶ciej go¶ci w polskich kuchniach. Uważana jest za zdrowszy zamiennik m±ki pszennej, a sama pszenica orkiszowa nazywana jest "leczniczym praziarnem". Szacuje się, że orkisz był uprawiany na kontynencie europejskim około 2500 roku p.n.e. Według archeologów już w epoce br±zu społeczeństwa uprawiały zboże, które stanowiło poł±czenie dwóch dzikich traw, podobnych do współczesnej pszenicy. W ¶redniowieczu orkisz był najpopularniejszym zbożem na naszym kontynencie. Do łask powrócił ponownie w XXI wieku.

M±ka orkiszowa to doskonały wybór, zarówno dla tych, którzy chc± upiec chleb, jak i lekkie ciasteczka. Struktura m±ki orkiszowej jest podobna do tradycyjnej. M±ka ta ma nieco słodki smak, nieco przypominaj±ca orzech. Wypieki z niej również osi±gaj± czasami nieco nugatow± barwę.

Za spraw± swojej budowy orkisz chroni ziarna przed wszelkimi substancjami, które mogłyby je zanieczy¶cić, i umożliwia zachowanie wszystkich warto¶ci odżywczych. Orkisz, dzięki swojej wysokiej zawarto¶ci błonnika, jest również bardziej warto¶ciowy od pszenicy. Przyswaja się znacznie łatwiej, dzięki czemu organizm lepiej radzi sobie z glutenem. Ma też witaminy i cenne, nienasycone kwasy tłuszczowe.

M±ka orkiszowa znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w wypieku chleba, ale również mniej znanych kołaczy i podpłomyków. Z m±k± t± upieczesz wspaniał±, pyszn± drożdżówkę dla swoich dzieci i wnuków. Pierogi nabior± zupełnie nowego, zaskakuj±cego smaku wła¶nie z t± m±k±. Na powitanie go¶ci możesz zaserwować powitalne, orkiszowe ciasteczka. Z pomoc± tej m±ki wykonasz też zdrowszy, alternatywny makaron.

Na stronie naszego sklepu internetowego prezentujemy szeroki wybór m±k, dostępne s± też całe zestawy m±k orkiszowych.
Znajdziesz tutaj następuj±ce m±ki z tej kategorii:

-M±ka orkiszowa razowa typ 2000 Bio marki Bio Planet
-M±ka orkiszowa graham typ 1850 Bio od firmy Bio Harmonie
-M±ka orkiszowa jasna typ 600 Bio produkowana przez Podlaskie M±ki Ekologiczne
-M±ka orkiszowa graham typ 1850 Bio firmy Babalscy
-M±ka orkiszowa typ 1850 Bio marki EkoWital

Więcej zdrowych m±k i innych najlepszych produktów spożywczych znajdziesz w naszym sklepie. Tutaj każdy wybór jest dobry dla tego, co najważniejsze - Twojego zdrowia.

Targroch M±ka orkiszowa jasna 1 kg -9%
w magazynie
BioLife M±ka Orkiszowa chlebowa 1 kg Bio -13%
w magazynie
© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe