Miód gryczany

Są 2 produkty.

Jeżeli szukasz idealnego miodu o dobroczynnym działaniu, które szczególnie przyda się w okresie wzmożonych infekcji, to miód gryczany jest idealnym rozwiązaniem. Jest to produkt spożywczy o lekko ostrym, a jednocześnie słodkim smaku i kwiatowym zapachu. Pozyskiwany jest z kwiatów gryki i posiada charakterystyczną ciemnobrązową barwę. Ten rodzaj miodu uznawany jest za jeden z najzdrowszych.

Miód to dobrodziejstwo natury. Ta słodka, gęsta ciecz ma wiele zastosowań. Świetnie sprawdzi się jako naturalny słodzik do herbaty a nawet kawy. Miód może być też dobrym urozmaiceniem twarogów czy owsianki. Dodajemy go do wypieków, a nawet mięs. Wykorzystywany jest również w kosmetyce. Warto wprowadzić go do codziennej kuchni, ponieważ jest doskonałym połączeniem słodkiego smaku i prozdrowotnych właściwości.

Miód gryczany posiada korzystne właściwości zdrowotne na organizm człowieka. Wykazuje działanie antybiotyczne, a obecna w jego składzie rutyna sprzyja przyswajalności witaminy C. To zdecydowanie wyróżnia miód gryczany na tle innych miodów. Dzięki zawartości choliny, miód sprzyja ochronie wątroby i nerek przed uszkodzeniami.

Co więcej, miód gryczany działa oczyszczająco i odtruwająco na wątrobę. Zawiera wiele minerałów, w tym duże ilości żelaza, dzięki czemu korzystnie wpływa na niedokrwistość. Miód gryczany dobrze wpływa także na układ krwionośny. Pomimo tak wielu dobrych właściwości, powinniśmy stosować go w rozsądnych ilościach, gdyż jak każdy miód, posiada dużą zawartość cukrów.

W naszym sklepie znajdziesz miody gryczane doskonałej jakości z gospodarstw pszczelarskich o wieloletniej tradycji. Są to:

-Miód nektarowy gryczany 1,2 kg firmy Doktor Miodek
-Miód nektarowy gryczany 380 g Eko Barć bio
-Miód nektarowy gryczany 1 kg Eko Barć bio

Szukając miodu o wielu prozdrowotnych właściwościach, warto wybrać miód z kwiatów gryki. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe