Nasiona i ziarna › Nasiona na kiełki

Jest 40 produktów.

Kiełki stanowią cenny i wartościowy dodatek do kanapek i pozostałych dań. Są chętnie spożywane przez osoby przebywające na diecie roślinnej. Były stosowane już w czasach starożytnych - głównie w Chinach. Zawartość składników odżywczych w kiełkach jest kilkukrotnie wyższa niż w dojrzałych warzywach. Są niskokaloryczne, dlatego powinny sięgać po nie również osoby, które na co dzień dbają o szczupłą sylwetkę.

W swojej ofercie posiadamy ekologiczne nasiona warzyw do kiełkowania o różnych gramaturach (25 g oraz 50 g). Polecamy w szczególności nasiona uznanych na rynku producentów zdrowej żywności - BIOnaturo i Dary Natury. Do wyboru między innymi nasiona: rzodkiewki, słonecznika, rzeżuchy, rukoli, buraka ćwikłowego, lucerny, brokuła czy fasoli mung. Nasiona na kiełki znajdują się w szczelnie zamkniętych opakowaniach, należy przechowywać je w zacienionym miejscu, chronić przed słońcem oraz wilgocią. W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego odnajdziecie Państwo również kiełkownicę, dzięki której przygotowanie domowych kiełków stanie się bajecznie proste!

Jak przygotować własne kiełki? Nasiona należy namoczyć w wodzie (w zależności od rodzaju wybranych nasion na kiełki, czas może wynosić od 4-12 h), następnie na wkładkę wysypać równomierną warstwę wcześniej przygotowanych nasion. Każdego dnia należy przelewać je wodą 1-3 razy. Czas kiełkowania wynosi 3-7 dni. Optymalna temperatura do najlepszego wzrostu nasion wynosi 19-22 °C.
 

BIOnaturo Kiełkownica -15%
16,99 zł 19,99 zł
BIOnaturo Kiełkownica
w magazynie
Heimgart Zestaw startowy mikrolistki -23%
w magazynie
© 2020 - All rights reserved Sklepy internetowe