Orzechy › Kasztany jadalne

Są 2 produkty.

Kasztany jadalne to odmiana kasztana pokryta brązową, cienką skórką. Orzechy te dojrzewają w październiku i listopadzie. Ich smak trudno porównać z czymkolwiek - ich miękki i delikatny miąższ w smaku przypomina orzechy, lecz jest od nich o wiele słodszy.

Kasztany jadalne zawierają bardzo dużo witamin i już w średniowieczu znalazły swoje zastosowanie. Są bogate w witaminy C, E, K oraz witaminy z grupy B. Witaminy C i E to silne przeciwutleniacze, dzięki czemu chronią przed przedwczesnym procesem starzenia się skóry. Zawierają również kwas foliowy - czyli witaminę B9, która polecana jest w szczególności kobietom w ciąży. Wysoka zawartość potasu pozytywnie wpływa na nasz organizm, ponadto jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. W ich składzie znajdziemy również wiele pierwiastków, takich jak: miedź, cynk czy żelazo.

Kasztany jadalne nie zawierają glutenu, a dzięki obecności błonnika regulują pracę jelit i zapewniają nam uczucie sytości na długo.

W naszym sklepie internetowym posiadamy kasztany jadalne dostępne w różnych opakowaniach i gramaturach. Polecamy w szczególności ekologiczne kasztany, które pochodzą z certyfikowanych upraw.
 

© 2020 - All rights reserved Sklepy internetowe