Książki › Ziołolecznictwo

Jest 91 produktów.

Właściwości lecznicze roślin zostały docenione już tysiące lat temu. Stosowano je w celu leczenia, ratowania, a także przedłużania życia. Obecnie niewiele się w tej kwestii zmieniło, gdyż rośliny nadal są powszechnie wykorzystywane na różnego rodzaju dolegliwości.

Każdy z nas pamięta receptury prababci, babci, a następnie mamy, do których bardziej lub mniej świadomie z pewnością sami dzisiaj sięga. Jako prosty przykład może posłużyć mięta, którą parzymy podczas dolegliwości żołądkowych, oczekując szybkiego złagodzenia objawów. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ, warto wrócić do korzeni i zapoznać się z możliwościami, jakimi obdarowuje nas natura.

Zatem co dokładnie mamy na myśli używając terminów ziół, roślin zielarskich? Są to rośliny, które zawierają substancje posiadające wpływ wiele obszarów organizmu człowieka. Ziołolecznictwo, nazywane inaczej fitoterapią polega na doświadczalnym poznawaniu oddziaływania ziół na organizm człowieka, a wiedza ta była przekazywana coraz to kolejnemu pokoleniu, które je poszerzało.

Co ciekawe, nie bez znaczenia jest okres i czas zbierania roślin, gdyż określona pora roku i dnia ma znaczący wpływ na pożądane oddziaływanie w lecznictwie. Podobnie sprawa się ma w kwestii przechowywania ziół. Choć być może trudno w to uwierzyć, właściwa wiedza na temat roślin leczniczych może przyczynić się do eliminacji niektórych dolegliwość tak samo skutecznie, z tym, że bardziej bezpiecznie niż syntetycznie wytwarzane leki. Obecnie, zioła cechują się szerokim zastosowaniem w zarówno w lecznictwie, jak i kosmetologii w zakresie:

  • chorób skórnych
  • cukrzycy
  • chorób natury kobiecej
  • chorób układu moczowego
  • chorób układu krążenia
  • chorób przewodu pokarmowego
  • chorób układu oddechowego
  • chorób układu nerwowego

Jak widać zioła wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zapobiegają wielu chorobom. Są odpowiedzią na wiele pytań dotyczących zdrowia i odporności. Co więcej, pomagają oddziaływać w sferze odchudzania i oczyszczenia organizmu.

Dlatego warto posiąść chociaż podstawy wiedzy, które można znaleźć w proponowanej przez Bee.pl literaturze. Biblioteka ta powstała specjalnie w celu przekazania Państwu rzetelnych i bogatych informacji na temat dobroczynnych właściwości natury, której wcale nie trzeba szukać daleko, wystarczy rozejrzeć się wokół.

wysyłka do 72 godzin
Ziołowy duet dla zdrowia -30%
27,93 zł 39,90 zł
Ziołowy duet dla zdrowia
wysyłka do 72 godzin
Słoneczne zioła na chrypki, grypki, przeziębienia -30%
wysyłka do 72 godzin
Św. Hildegarda z Bingen. Żywność, która leczy -20%
wysyłka do 72 godzin
Apteka Pana Boga EXLIBRIS -12%
22,00 zł 25,00 zł
Apteka Pana Boga EXLIBRIS
wysyłka do 72 godzin
Nalewki na zdrowie -24%
22,65 zł 29,80 zł
Nalewki na zdrowie
wysyłka w 4 dni
Zioła dla zdrowia -15%
28,05 zł 33,00 zł
Zioła dla zdrowia
wysyłka do 72 godzin
Medycyna na każdy dzień. Święta Hildegarda z Bingen -20%
wysyłka do 72 godzin
Zielnik. Rośliny uprawne -20%
23,92 zł 29,90 zł
Zielnik. Rośliny uprawne
wysyłka do 72 godzin
Poznańskie badania nad roślinami leczniczymi Tom 10 -20%
wysyłka do 72 godzin
Zielnik. Zioła łąk i ogrodów -20%
wysyłka do 72 godzin
© 2020 - All rights reserved Sklepy internetowe