Suplementy diety na stres i przemęczenie

Jest 150 produktów.

Stres od zawsze jest nieodłącznym elementem naszego życia. Codziennie zmagamy się ze stresem w różnym natężeniu, którego nasilenie może się zwiększać w szczególnych momentach naszego życia - takich jak zmiana pracy, czy ważny egzamin. Zdarza się, że stres jest czynnikiem pozytywnym czyli motywującym, a więc czymś, co nie powinno być postrzegane negatywnie. Problem pojawia się wtedy, gdy towarzyszy nam tzw. "stres zły". Aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w naszym życiu powinien przeważać ten dobry, motywujący stres. Zły stres sprzyja powstawaniu wielu chorób, ponieważ przyczynia się do zaburzenia pracy niektórych narządów.

Niestety nie wszyscy radzimy sobie ze stresem jednakowo, gdyż nie ma jednej skutecznej recepty na walkę z nim. Próg odporności na ten stan jest u każdego z nas inny. Jedni radzą sobie z nim lepiej, drudzy gorzej. Część z nas ignoruje go, nie zdając sobie sprawy jak bardzo może wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie i otoczenie.

Ludzkie reakcje na stres są bardzo zróżnicowane. Niektórzy potrafią nad nim zapanować i umiejętnie go redukować, inni zaś zupełnie nie są w stanie poradzić sobie z takim obciążeniem przez co, szybciej popadają w złość, frustrację, a w rezultacie narażeni są na poważne choroby będące wynikiem życia w długotrwałym i silnym napięciu nerwowym.

Każdorazowo, kiedy poziom stresu jest coraz wyższy, a stan ten trwa coraz dłużej, nasz organizm wysyła nam psychiczne, fizyczne i emocjonalne znaki ostrzegawcze, że coś niedobrego zaczyna się w nim dziać, które nigdy nie powinny być ignorowane.

Zły stres powoduje powstawanie wielu chorób, ponieważ przyczynia się do zaburzenia pracy niektórych narządów. Może powodować m.in.:

 •     wzrost lub spadek masy ciała, wypadanie włosów
 •     nudności, zawroty głowy,
 •     kłopoty żołądkowe (biegunka, zaparcia, niestrawność)
 •     bóle zlokalizowane w klatce piersiowej
 •     zmęczenie, wyczerpanie, napięcie mięśni
 •     brak popędu seksualnego
 •     nadkwaśność

Do typowych psychicznych i emocjonalnych objawów stresu zalicza się:

 •     brak zdolności do koncentracji, słaba pamięć
 •     utrata poczucia humoru, zły nastrój, niepokój i lęk, gniew
 •     trudności w podejmowaniu decyzji, brak wiary w siebie
 •     samotność i izolacja społeczna

Dodatkowo, stres może prowadzić do naużywania alkoholu i innych używek, skłonności do impulsywnych działań, niekontrolowanego spożywania posiłków w nadmiernych ilościach, oraz zaburzeń rytmu i ilości snu.

Stres zakłóca działanie niemal każdego układu w naszym w organizmie. Dlatego warto zapatrzeć się w zdrowe i odpowiednie suplementy diety, które pomogą nam w walce z problemami świata współczesnego, z którymi zmierzamy się każdego dnia.

Na stres często stosuje się kwas alfa liponowy (ALA) - jest to suplement, który może pomóc zredukować zmęczenie i stres. Jest często stosowany przez zawodowych sportowców i osoby aktywne fizycznie.

W naszej ofercie znajdą Państwo szereg suplementów, które mają pozytywny wpływ na ciało człowieka i wspomagają regenerację organizmu również tego, nadwątlonego przez zły stres. Należy jednak pamiętać, że najlepiej jest zapobiegać negatywnemu wpływowi stresu na ciało poprzez zachowanie zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia oraz regularną aktywność fizyczną. Suplementy z oferty zalecane są do stosowania jako składniki uzupełniające.

W przypadku wystąpienia dni, w których stres się nasila, lepiej sięgać po produkty, które mogą pomóc go zredukować, niż po napoje wyskokowe i inne używki. Podobnie jest także z przemęczeniem, które często towarzyszyć może osobom uprawiającym sport lub pracującym fizycznie.

Nie ignoruj nawet najmniejszych oznak stresu i nie pozwól, aby stres odebrał Tobie to co masz najcenniejsze - zdrowie.

 

Purella Superfoods Maca 60 kaps. -17%
w magazynie
Lab One N°1 Coenzyme Q10 60 kaps. -29%
w magazynie
Diet-Food Spirulina 375 tab. Bio -32%
w magazynie
Yango Reishi - ekstrakt 90 kaps. -21%
w magazynie
Purella Superfoods Jagody Acai 60 kaps. -17%
w magazynie
Swanson, Usa Kudzu 500mg 60 kaps. -12%
w magazynie
© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe