Suplementy diety › Układ kostny

Są 54 produkty.

Na układ kostny, potocznie nazywany szkieletem człowieka składają się wszystkie kości tworzące nasze ciało. Układ kostny dorosłego człowieka składa się z ponad 200 kości, ale ciekawostka może być fakt, że liczba ta jest zależna od wieku. Ze względu na wiele punktów kostnienia, u dziecka w wieku 14 lat wyróżnia się nawet ponad 350 kości. Liczba ta spada dopiero po połączeniu się przykładowo trzonów z nasadami. Szacuje się, że średnia waga szkieletu dorosłej osoby wynosi 10-12kg w zależności od płci.

Układ kostny człowieka spełnia bardzo istotne funkcje:

  • jest podstawą naszego ciała,
  • kości osłaniają nasze narządy wewnętrzne, dzięki czemu zapewniają im ochronę przed urazami. Należy tutaj podkreślić jak odpowiedzialne zadanie pełni klatka piersiowa, czaszka oraz miednica,
  • ponadto, kości mogą magazynować sole mineralne, wapń oraz brać udział w tworzeniu się krwi. Te związki mineralne tworzą masę kostną,
  • co więcej, funkcją szkieletu jest ruch. Stawy i mięśnie, czyli ruchome połączenia kości, które wspólnie tworzą system, odpowiedzialny za kontrolę ruchów człowieka. Dlatego przyjęło się stwierdzenie, że ciało poniekąd działa na zasadzie dźwigni.

Nie ma potrzeby nikogo przekonywać, jak bardzo istotne są zadania naszego układu kostnego, bez którego prawidłowe funkcjonowanie człowieka byłoby niemożliwe. W związku z tym, warto mieć świadomość tego, jak on działa, gdyż jest bardzo znaczącym układem w ciele ludzkim.

Wiele osób cierpi na choroby układu kostnego wynikające ze współczesnego stylu życia: niedostateczna ilość ruchu, nieprawidłowe odżywianie, niedobór snu oraz stres. Dodatkowo proces starzenia się organizmu niejednokrotnie powoduje zaburzenia w budowie narządu ruchu.

Zmiana stylu życia i sposobu odżywiania, a przede wszystkim odpowiednia suplementacja może wspomóc nasze stawy i utrzymać masę kostna na odpowiednim poziomie. W ofercie Bee.pl znajduje się pełna gama suplementów wspomagających układ kostny.

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). Kwas ten jest bardzo często wykorzystywany w medycynie estetycznej oraz w leczeniu różnych chorób.

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu kostno-stawowego w naszym organizmie. Najwięcej znajduje się go w skórze, mazi stawowej i w ciele szklistym oka. Jest on również obecny w płynach ustrojowych i tkankach łącznych oraz w ścianach naczyń krwionośnych.

Kwas hialuronowy odpowiada przede wszystkim za wiązanie wody, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich komórek ciała. Z wiekiem ilość kwasu w ludzkim organizmie sukcesywnie zmniejsza się, przez co tkanki zawierające go degenerują. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na uzupełnianie jego niedoborów z zewnątrz w formie kremów, zastrzyków (w medycynie kosmetycznej) lub tabletek.

W ofercie produktów wspomagających układ kostny w Bee.pl znajdą państwo m.in.:

  • Witaminy i kompleksy witamin - w tym np. witaminy D3, K2.
  • Kwas hialuronowy - dostępny w kapsułkach lub w postaci płynnej.
  • Związki organiczne - najczęściej w postaci glukozaminy.
  • Kolagen - który jest głównym białkiem tkanki łącznej.
  • Wapno organiczne - wapno dostępne w kapsułkach, które nie tylko stanowi ważny element układu kostnego, ale także może pomagać osobom cierpiącym na różnego rodzaju uczulenia.


 

Yango Omułek zielonowargowy 120 kaps. -18%
w magazynie
Yango Kolagen dla mężczyzn 500 ml -9%
w magazynie
Yango Kolagen na stawy 500 ml -6%
w magazynie
Viridian Msm 90 kapsułek -8%
68,08 zł 74,00 zł
Viridian Msm 90 kapsułek
w magazynie
G&g Kolagen 400 mg 60 kapsułek -8%
wysyłka w 5 dni
Viridian Wapń, magnez i bor -8%
61,64 zł 67,00 zł
Viridian Wapń, magnez i bor
wysyłka w 5 dni
Viridian Bromelain -8%
57,04 zł 62,00 zł
Viridian Bromelain
wysyłka w 5 dni
Viridian Glukozamina z msm -8%
57,04 zł 62,00 zł
Viridian Glukozamina z msm
wysyłka w 5 dni
wysyłka do 72 godzin
wysyłka do 72 godzin
BetterYou Witamina k2 w sprayu -20%
wysyłka w 5 dni
Viridian Nac+ -8%
105,80 zł 115,00 zł
Viridian Nac+
wysyłka w 5 dni
Viridian Kwas hialuronowy 200mg -8%
164,68 zł 179,00 zł
Viridian Kwas hialuronowy 200mg
wysyłka w 5 dni
Viridian Kwas hialuronowy 50mg -8%
wysyłka w 5 dni
© 2020 - All rights reserved Sklepy internetowe