Suplementy diety › Układ krwionośny

Jest 36 produktów.

Układ krwionośny jest jednym z układów w organizmie człowieka. Jest zamkniętym systemem naczyń krwionośnych, w którym nieprzerwanie krąży krew. Dzieje się tak dzięki sercu, pełniącemu funkcję pompy wymuszającej nieustanny jej obieg. Krew wypływa z serca tętnicami, a wraca żyłami. Im dalej od serca tym ciśnienie krwi jest mniejsze. Układ krwionośny składa się z serca i naczyń krwionośnych tj.: tętnice, żyły, sieć naczyń włosowatych.

Krew jest nośnikiem substancji odżywczych, niezbędnych do podtrzymywania czynności życiowych. Dzięki układowi krwionośnemu możliwy jest transport tlenu i dwutlenku węgla między narządami, ciepła między ośrodkami pełniącymi funkcję produkcji ciepła, wytworzonych hormonów do komórek docelowych, zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii z tkanek do wątroby oraz nerek, a także substancji pokarmowych wchłoniętych z jelita cienkiego do miejsc ich magazynowania lub wykorzystania. Ponadto, układ krwionośny człowieka odpowiedzialny jest za funkcję odpornościową i wspomaganie utrzymywania odpowiedniego pH.

Bardzo istotna kwestią jest dbanie o naczynia krwionośne, aby nie zostały zablokowane przez złogi cholesterolu. Ich niedrożność może prowadzić do zwiększenia ciśnienia krwi, co w rezultacie może prowadzić do wielu komplikacji. Nie ma potrzeby przekonywania kogokolwiek, że choroby serca i układu krążenia stanowią obecnie jedna z najczęstszych przyczyn zgonów. Dlatego należy podejmować świadome wybory i zadbać o swoje zdrowie, za pomocą właściwej diety, aktywności fizycznej, a także suplementów, które powinny być niezbędnym dodatkiem do diety.

Ruszczyk kolczasty to bardzo efektowna zimozielona roślina ogrodowa o pięknych czerwonych owocach. W medycynie wykorzystywane jest kłącze tego krzewu, którego właściwości lecznicze znane są od tysięcy lat. Kłącza ruszczyka kolczastego charakteryzują się słodkawo-cierpkim smakiem. W ziołolecznictwie używa się kłączy zbieranych jesienią, natomiast w kuchni wykorzystuje się kłącza zbierane wiosną.

Składniki zawarte w kłączu rośliny to bogactwo flawonoidów, fitosteroli i nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) oraz wielu innych cennych dla zdrowia substancji.

Wyciąg z ruszczyka wykorzystywany jest obecnie przede wszystkim w kosmetyce gdzie jego ekstrakt wykorzystywany jest w specyfikach o działaniu antycellulitowym i ujędrniającym oraz pielęgnująco dla cery naczynkowej, skłonnej do zaczerwienień.

W ziołolecznictwie stosuje się go jako substancję wspierającą prawidłowe działanie układu żylnego. Dlatego polecany jest dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia lub też ich praca wiąże się z długim staniem lub siedzeniem. Równie korzystny będzie dla osób, które nie uprawiają aktywności fizycznej lub zmagają się z nadprogramowymi kilogramami. Należy jednak pamiętać, że najlepszą profilaktyką zdrowia jest regularna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta.
 

 

Purella Superfoods Jagody Maqui 60 kaps. -17%
w magazynie
Yango Burak - ekstrakt 10:1 100 kaps. -15%
w magazynie
Yango Libido dla kobiet 50 kaps. -14%
w magazynie
Panaseus Formuła dla serca 50 kaps. -14%
w magazynie
Yango Reishi - ekstrakt 100 g -19%
111,99 zł 139,00 zł
Yango Reishi - ekstrakt 100 g
w magazynie
Diet-Food Baobab 270 tab. Bio -18%
w magazynie
Yango Olej z ogórecznika 60 kaps. -18%
w magazynie
Yango Resveratrol - ekstrakt 50% 90 kaps. -20%
w magazynie
Dary Natury Czosnek Plus 60 kaps. Bio -6%
w magazynie
Formeds F-mag Cardio 57 g -25%
14,99 zł 19,99 zł
Formeds F-mag Cardio 57 g
w magazynie
© 2020 - All rights reserved Sklepy internetowe