Suplementy diety › Układ krwionośny

Jest 48 produktów.

Układ krwionośny jest jednym z układów w organizmie człowieka. Jest zamkniętym systemem naczyń krwionośnych, w którym nieprzerwanie krąży krew. Dzieje się tak dzięki sercu, pełniącemu funkcję pompy wymuszającej nieustanny jej obieg. Krew wypływa z serca tętnicami, a wraca żyłami. Im dalej od serca tym ciśnienie krwi jest mniejsze. Układ krwionośny składa się z serca i naczyń krwionośnych tj.: tętnice, żyły, sieć naczyń włosowatych.

Krew jest nośnikiem substancji odżywczych, niezbędnych do podtrzymywania czynności życiowych. Dzięki układowi krwionośnemu możliwy jest transport tlenu i dwutlenku węgla między narządami, ciepła między ośrodkami pełniącymi funkcję produkcji ciepła, wytworzonych hormonów do komórek docelowych, zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii z tkanek do wątroby oraz nerek, a także substancji pokarmowych wchłoniętych z jelita cienkiego do miejsc ich magazynowania lub wykorzystania. Ponadto, układ krwionośny człowieka odpowiedzialny jest za funkcję odpornościową i wspomaganie utrzymywania odpowiedniego pH.

Bardzo istotna kwestią jest dbanie o naczynia krwionośne, aby nie zostały zablokowane przez złogi cholesterolu. Ich niedrożność może prowadzić do zwiększenia ciśnienia krwi, co w rezultacie może prowadzić do wielu komplikacji. Nie ma potrzeby przekonywania kogokolwiek, że choroby serca i układu krążenia stanowią obecnie jedna z najczęstszych przyczyn zgonów. Dlatego należy podejmować świadome wybory i zadbać o swoje zdrowie, za pomocą właściwej diety, aktywności fizycznej, a także suplementów, które powinny być niezbędnym dodatkiem do diety.

Ruszczyk kolczasty to bardzo efektowna zimozielona roślina ogrodowa o pięknych czerwonych owocach. W medycynie wykorzystywane jest kłącze tego krzewu, którego właściwości lecznicze znane są od tysięcy lat. Kłącza ruszczyka kolczastego charakteryzują się słodkawo-cierpkim smakiem. W ziołolecznictwie używa się kłączy zbieranych jesienią, natomiast w kuchni wykorzystuje się kłącza zbierane wiosną.

Składniki zawarte w kłączu rośliny to bogactwo flawonoidów, fitosteroli i nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) oraz wielu innych cennych dla zdrowia substancji.

Wyciąg z ruszczyka wykorzystywany jest obecnie przede wszystkim w kosmetyce gdzie jego ekstrakt wykorzystywany jest w specyfikach o działaniu antycellulitowym i ujędrniającym oraz pielęgnująco dla cery naczynkowej, skłonnej do zaczerwienień.

W ziołolecznictwie stosuje się go jako substancję wspierającą prawidłowe działanie układu żylnego. Dlatego polecany jest dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia lub też ich praca wiąże się z długim staniem lub siedzeniem. Równie korzystny będzie dla osób, które nie uprawiają aktywności fizycznej lub zmagają się z nadprogramowymi kilogramami. Należy jednak pamiętać, że najlepszą profilaktyką zdrowia jest regularna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta.
 

 

Dary Natury Czosnek Plus 60 kaps. Bio -21%
w magazynie
Diet-Food Baobab 270 tab. Bio -18%
w magazynie
Viridian 7 day sugar detox kit -8%
w magazynie
Viridian L-lizyna 500 mg -8%
42,32 zł 46,00 zł
Viridian L-lizyna 500 mg
wysyłka w 5 dni
Fushi Karczoch (globe artichoke) 60 kaps. Bio -8%
wysyłka w 5 dni
Viridian Koenzym q10 30mg z mct -8%
wysyłka w 5 dni
wysyłka do 72 godzin
wysyłka do 72 godzin
wysyłka do 72 godzin
wysyłka do 72 godzin
wysyłka do 72 godzin
wysyłka do 72 godzin
wysyłka do 72 godzin
wysyłka do 72 godzin
© 2020 - All rights reserved Sklepy internetowe