Agrecol Preparat ograniczający skutki chorób roślin warzywnych 500 ml

Zalecany między innymi w uprawach pomidorów, ogórków, warzyw korzeniowych, grochu, fasoli, kapusty, sałaty oraz wielu innych roślin warzywnych. Choroby roślin są najczęściej następstwem żerowania szkodników ssących oraz gryzących. W wyniku mechanicznego uszkodzenia tkanki patogeny mają ułatwioną...
13,95 * 19,99 zł
Cena za L : 27.9zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,99 zł

Opis

Zalecany między innymi w uprawach pomidorów, ogórków, warzyw korzeniowych, grochu, fasoli, kapusty, sałaty oraz wielu innych roślin warzywnych. Choroby roślin są najczęściej następstwem żerowania szkodników ssących oraz gryzących. W wyniku mechanicznego uszkodzenia tkanki patogeny mają ułatwioną drogę infekcji. Przenoszone przez wiatr oraz drobinki wody znajdującej się w powietrzu zarodniki grzybów i bakterie dokonują infekcji na wrażliwych częściach roślin. Zawarte w biopreparacie składniki tworzą niekorzystne dla rozwoju patogenów warunki oraz wzmacniają naturalny system odpornościowy roślin. Rośliny w toku ewolucji przystosowały się do tego, że w pewnym stopniu są atakowane przez choroby i szkodniki. Ubytek niewielkiej ilości aparatu asymilacyjnego nie wpływa negatywnie na ich wzrost i plonowanie, dlatego też nie zawsze przy zaobserwowaniu pierwszych objawów chorobowych musimy sięgać po chemiczne środki ochrony roślin. Biopreparaty świetnie się sprawdzają do stosowania jako środki profilaktyczne, jeszcze przed wystąpieniem objawów chorobowych na roślinach. Produkt posiada Atest NIZP-PZH, co oznacza, że spełnia obecne normy w dziedzinie bezpieczeństwa.

Szczegóły - Agrecol Preparat ograniczający skutki chorób roślin warzywnych 500 ml

  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5902341007487

Sposób przygotowania i przechowywania

Stosować od marca do października, co 7-10 dni, dokładnie spryskując części nadziemne roślin, omijając kwiaty i pąki kwiatowe. Zabiegi należy rozpocząć prewencyjnie, czyli zanim wystąpią na uprawach objawy chorobowe. Preparat można stosować w trakcie zbioru warzyw. Nie należy mieszać preparatu ze środkami grzybobójczymi. Jeżeli zaistniała potrzeba zastosowania fungicydów, zabieg preparatem można wykonać w odstępie minimum jednego tygodnia od wykonanego zabiegu preparatem chemicznym. Przechowywanie: Przechowywać wyłącznie w oryginalnym opakowaniu, w suchym pomieszczeniu, w nienasłonecznionym miejscu w temperaturze 0-30°C. Nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt. Opróżnione opakowania traktować jako odpad komunalny.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Zawiera 2-oktyloizotiazol-3(2H)-on, bronopol. Może powodować reakcję alergiczną skóry. Działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. Chronić przed dziećmi. Unikać wdychania pyłu/dymu/gazu/mgły/par/rozpylonej cieczy. Unikać uwolnienia do środowiska. Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry lub wysypki: zasięgnąc porady/zgłosić się pod opiekę lekarza. Nie spożywać. Unikać zanieczyszczenia skóry i oczu. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza - pokaż opakowanie lub etykietę. Zawartośc/pojemnik usuwać do odpowiednio oznakowanych pojemników na odpady zgodnie z krajowymi przepisami.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>