Ancyklopek Świat okiem Ancyklopka

Świat okiem Ancyklopka to kontrastowa książęczka dla niemowląt, ukierunkowana na bodźce wzrokowe. Zawiera rysunki osób i przedmiotów z najbliższego otoczenia dziecka. Dodatkowo, poprzez czytanie krótkich opisów, rodzic oswaja dziecko z brzmieniem przyszłych pierwszych słów malucha. Mądra i zabawna...
20,40 * 24,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 21,60 zł

Opis

Świat okiem Ancyklopka to kontrastowa książęczka dla niemowląt, ukierunkowana na bodźce wzrokowe.

Zawiera rysunki osób i przedmiotów z najbliższego otoczenia dziecka. Dodatkowo, poprzez czytanie krótkich opisów, rodzic oswaja dziecko z brzmieniem przyszłych pierwszych słów malucha.

Mądra i zabawna propozycja edukacyjna, ukierunkowana na bodźce wzrokowe. Wspiera rodzica i dziecko we wspólnej drodze ku poznania otaczającego świata.

Piotr Dobry, Łukasz Majewski jest autorem książki "Świat okiem Ancyklopka".

Książka pt. "Świat okiem Ancyklopka" została zakwalifikowana do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Wesołe historyjki z morałem zapewniają maluchowi świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Kolekcja krótkich historii to świetny pomysł, by kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Maluchy w wieku 5-7 lat rozwijają się w tym okresie bardzo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą odpowiednich książek.

Oto 5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Dzięki lekturze rozbudza się u nich ciekawość świata. Ta książeczka z pewnością skłoni go do zadawania niezliczonych pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą im lepiej poznać historię i ją zrozumieć. Są również świetnym narzędziem rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie razem z przedszkolakiem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmowa z dorosłym na temat bohaterów korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i rodzica! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Jeśli po lekturze książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy perypetii bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i sprawdź również inne bajki z serii "Ancyklopek".

Jest to bardzo krótka lektura - ma 20 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Świat okiem Ancyklopka" opublikowało Wydawnictwo Tadam. Jeśli ta książeczka zaintryguje malucha, to sprawdź także pozostałe pozycje od tego wydawcy.