Michel Moran

Michel Moran jest znanym, francuskim restauratorem i szefem kuchni. Urodził się w 1965 roku w Paryżu, jednak z pochodzenia jest hiszpanem. Większość z nas z pewnością kojarzy go z programu “MasterChef”, który osiągnął ogromną popularność.

Michel Moran został wielokrotnie nagradzany za doskonały smak swoich potraw i doceniony przez niejednego krytyka kulinarnego. Szef kuchni z pochodzenia jest synem hiszpańskich emigrantów. Od zawsze interesował się gotowaniem i kuchnią, praktyki zawodowe odbywał między innymi w pięciogwiazdkowym hotelu w samym centrum Paryża. Charakteryzował go niebanalny smak i doskonałe wyczucie w kwestii przypraw.

Michel Moran od 2004 roku jest właścicielem restauracji “Bistro de Paris”, która znajduje się w Polsce. Za doskonałe dania restauracja ta otrzymała w 2012 roku rekomendację od Michelina. Michel Moran na stałe mieszka w Polsce wraz ze swoją żoną. Lubi polską kuchnię, jednak najbardziej ceni sobie owoce morza i ryby, oczywiście najwyższej jakości! Znany stał się dla mediów poprzez udział w charakterze jurora w polskiej edycji “MasterChef” i “MasterChef Junior”, które to emitowane były przez stację TVN. Poznany został jako surowy, ale i sprawiedliwy juror, który potrafił docenić młodych i niebanalnych kucharzy.

Michel Moran zajął się również wydawaniem własnych książek kucharskich. “Doradca smaku” doczekała się kolejnej części oraz została bardzo pozytywnie odebrana przez krytyków. Sięgnąć możemy również po “Moje smaki”, która była pierwszą pozycją, która zawierała przepisy na sekretne i ulubione dania kucharza. Michel Moran zaraża swoją pasją i zaangażowaniem oraz zachęca do eksperymentowania. Niezależnie od tego czy jesteś kucharzem profesjonalnym, najważniejszy jest dobry smak i wyczucie! W 2006 roku został nawet nagrodzony francuskim odznaczeniem narodowym, za promowanie narodowych produktów rolnych oraz ryb i owoców morza.

-50%
wysyłka w 4 dni
-50%
wysyłka w 4 dni
-10%
wysyłka w 48 godzin
-10%
31,49 zł 34,99 zł
wysyłka w 48 godzin
© 2019 - All rights reserved Sklepy internetowe