Babcocha

BABCOCHA, CZYLI LICHO WIE KTO (oczywiście, Orzechowe Licho) Gorąca premiera najnowszej książki Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura - "Babcochy". W pięćdziesięciu czterech rozdziałach (i na ponad sześćdziesięciu obrazkach) czarownica z brodawką na nosie odmieni los mieszkańców...
24,60 * 39,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 24,53 zł

Opis

BABCOCHA, CZYLI LICHO WIE KTO (oczywiście, Orzechowe Licho)

Gorąca premiera najnowszej książki Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura - "Babcochy".

W pięćdziesięciu czterech rozdziałach (i na ponad sześćdziesięciu obrazkach) czarownica z brodawką na nosie odmieni los mieszkańców Grajdołka. Niektórych, rzecz jasna. A wszystko zaczyna się tak:

"Niby mówi się, że wiatr wieje tam, gdzie chce, ale tak naprawdę to od wyżu do niżu. A że w wiosce Grajdołek, między Krzywym, Końskim i Dydnią, jest niż jak się patrzy, to i któregoś dnia przywiał tam Babcochę.

Babcocha była czarownicą - z wielkim nosem, małym koczkiem i walizką pełną cza?rodziejskich mazideł. Nie została jednak przywiana do Grajdołka ani na miotle, ani na parasolu - jak to zwykle bywa. Babcocha przyleciała uczepiona wielkiej gradowej chmury, która niosła ją najpierw nad morzami, górami, lasami i miastami, żeby wreszcie zatrzymać się nad starym orzechem rosnącym obok opuszczonej grajdołkowej chaty.

Babcocha oceniła z góry miejsce, doszła do wniosku, że jej się podoba, a potem pociągnęła krańce chmury jak lejce i powiedziała:

- Prrr, lądujemy!"

Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie - w muchę. Dzięki niej Bernadetta - dziewczynka z warkoczami - podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady, wyje jak wilk i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Zmieniają się też inni mieszkańcy Grajdołka - sołtys, młynarz czy sprzedawca, w czym udział ma łobuzowate Orzechowe Licho (wyciągnięte przez Babcochę za ucho z orzecha). Najwięcej zyskuje jednak Bernadetta, bo to ona najbardziej potrzebuje czarów Babcochy.

Jeśli polubiliście "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" oraz "Pięć sprytnych kun", na pewno powinniście poznać "Babcochę" - choć nie jest podobna do swoich poprzedniczek. Każdemu, niezależnie od tego czy ma 6 czy 106 lat, przyda się porcja jej czarów. Choćby taka, jaka mieści się w zielonym szkiełku. Przez to małe szkiełko można czasem zobaczyć wielkie szczęście.

Szczegóły - Babcocha

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>