Baby Anthyllis Płyn do mycia butelek i smoczków z surfaktantem z oliwy z oliwek 500 ml

Płyn do mycia butelek i smoczków, wydajny, z surfaktantem z oliwy z oliwek z upraw ekologicznych, certyfikowany, 500 ml, Baby Anthyllis Płyn do mycia butelek i smoczków Baby Anthyllis jest uniwersalnym produktem. Można go także używać do innych naczyń dziecięcych czy plastikowych i gumowych...

17.99

-24%

23.69 zł

Cena za L : 35.98zł

Dodaj do schowka

Opis

Płyn do mycia butelek i smoczków Baby Anthyllis z surfaktantem z oliwy z oliwek to produkt przeznaczony do mycia akcesoriów dla niemowląt i dzieci już od 1 miesiąca życia. Usuwa nawet tłuste zabrudzenia, jest wydajny, dobrze się pieni i jest bezpieczny dla skóry rąk. Płyn zawiera naturalne olejki pomarańczowe i cytrynowe, dzięki czemu orzeźwiająco pachnie cytrusami.

Dlaczego płyn Baby Anthyllis to doskonały wybór?
- doskonale czyści dziecięce smoczki i butelki, a także gumowe i plastikowe zabawki;
- nie zawiera szkodliwych substancji, SLS, SLES, sztucznych barwników, substancji drażniących;
- surfaktant zawarty w płynie nie uczula, gdyż jest stworzony z organicznej oliwy z oliwek pozyskanej z włoskich plantacji;
- jest bezpieczny oraz przebadany dermatologicznie, co potwierdzają europejskie certyfikaty, w tym ICEA;
- jest ekologiczny i biodegradowalny - zawiera składniki pochodzące z certyfikowanych upraw;
- ma orzeźwiający cytrusowy zapach dzięki zawartości naturalnych olejków;
- jest skoncentrowany i bardzo wydajny;
- opakowanie nadaje się do recyclingu;
- jest w 100% wegański - nie był testowany na zwierzętach.

Płyn do mycia butelek i smoczków Baby Anthyllis to wyrób włoskiej marki produkującej ekologiczne kosmetyki dla dzieci i niemowląt, środki do prania ubranek dziecięcych, a także produkty do utrzymania czystości. To świetna alternatywa, jeśli zależy nam na produktach zawierających naturalne składniki, przebadanych dermatologicznie oraz bezpiecznych dla środowiska.

Składniki - Baby Anthyllis Płyn do mycia butelek i smoczków z surfaktantem z oliwy z oliwek 500 ml

Aqua (Water), Ammonium Lauryl Sulfate, Lauryl Glucoside, Caprylyl/Capyl Glucoside, Olivamidopropyl Betaine**, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil*, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil*, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil*, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Limonene.
* z upraw ekologicznych.
** surfaktant z organicznej oliwy z oliwek

Skład chemiczny (rozp. 648/2004):
5 -15%: Anionic surfactants <5%: Non ionic surfactants, Amphoteric surfactants.

Inne składniki: Parfum (Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Citrus Medica Limonum Peel Oil, Citrus Aurantifolia Oil), Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Limonene.

Sposób przygotowania i przechowywania

Zachęcamy do dodawania płynu bezpośrednio do komory zlewu wypełnionej wodą. Powoduje to mniejsze zużycie wody niż w przypadku mycia naczyń pod bieżącą wodą – jest ekonomiczniej i ekologiczniej. Dodatkowo dla wszystkich produktów, które są w bezpośrednim kontakcie z ustami dziecka (0-12 miesięcy), po umyciu i dokładnym wypłukaniu zalecamy przeprowadzenie odpowiedniej sterylizacji. Jedno naciśnięcie pompki dozuje ok. 2 ml produktu.

Dozowanie:  

  • dla naczyń o zwykłym zabrudzeniu: 10 ml płynu na 5 litrów wody; 
  • dla bardzo zabrudzonych naczyń: 15 ml płynu na 5 litrów wody.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie połykać. Z wrażliwą lub skaleczoną skórą unikać kontaktu bezpośredniego. Unikać kontaktu z oczami – olejek pomarańczowy podrażnia spojówkę oka. W przypadku dostania się produktu do oczu, przepłukać je obficie wodą i skontaktować się z lekarzem.

Certyfikat ICEA Eco Bio Detergenza jest to certyfikat przyznawany przez ICEA – Włoski Instytut ds. Certyfikacji Etyki Środowiskowej. Jest to jedna z największych i najważniejszych instytucji tego typu w Europie. Certyfikuje wyroby spożywcze i niespożywcze (kosmetyki, detergenty, tekstylia, materiały budowlane, meble, tereny zielone). Certyfikat obejmuje całokształt działalności kontrolowanej firmy – jej produkty, poszanowanie dla natury i ludzi, a także dbałość o prawa pracowników i konsumentów. Aby kosmetyk otrzymał certyfikat Eco Bio Cosmesi, musi spełniać następujące kryteria: 

  • używać składników roślinnych z organicznych upraw lub rosnących dziko,  
  • produkt i jego opakowanie są ekologiczne – nie zawierają substancji chemicznych, które mogą zagrażać środowisku,  
  • nie zawiera składników pochodzenia innego niż roślinne, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla ludzi: alergizować, podrażniać, szkodzić zdrowiu,  
  • dbałość o środowisko naturalne poprzez stosowanie minimalnej ilości elementów opakowania oraz możliwość jego recyclingu lub zwrotu.   

Wszystkie produkty Anthyllis spełniają przedstawione powyżej wymagania, w związku z czym zostały wyróżnione certyfikatem Eco Bio Detergenza (nr 011 DP 039).

Certyfikat „Nie testowano na zwierzętach” LAV jest jedną z europejskich organizacji walczących o prawa zwierząt. Dzięki ich działaniom Unia Europejska znowelizowała i przyjęła 13 rozporządzeń odnośnie obrony praw zwierząt: od zaostrzenia kar za znęcanie się, po zakaz importu futer psich i kocich. W przypadku produktów do czyszczenia domu, aby produkt otrzymał certyfikat LAV należy spełnić następujące kryteria:  

  • produkt nie był testowany na zwierzętach
  • żaden składnik ani materiał użyty w produkcie nie były testowane na zwierzętach.

Ponieważ produkty, składniki produktów oraz materiały użyte w produkcji Baby Anthyllis nie były testowane na zwierzętach, otrzymały one certyfikat LAV „Nie testowano na zwierzętach”.      

Certyfikat Stowarzyszenia Wegan – Produkt Wegański przyznawany jest przez brytyjskie Stowarzyszenie Wegan. Jest to jedna z najstarszych instytucji promujących weganizm na świecie. Głównym celem Stowarzyszenia jest promocja weganizmu jako jednego ze sposobów redukcji cierpienia ludzi i zwierząt. Aby produkt został wyróżniony niniejszym certyfikatem, musi spełniać poniższe kryteria: 

  • w procesach produkcji i tworzenia produktu oraz jego składników nie użyto składników lub półproduktów pochodzenia zwierzęcego,
  • produkt nie był testowany na zwierzętach ani przez producenta, ani przez żadnego z jego podwykonawców zaangażowanych w proces produkcji.

Ponieważ w żadnym elemencie procesu tworzenia produktów Baby Anthyllis nie użyto składników i półproduktów pochodzenia zwierzęcego oraz nie był testowanych na zwierzętach, Stowarzyszenie Wegan przyznało mu Certyfikat Produkt Wegański.

Informacja alergenna

Limonene.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Baby Anthyllis Płyn do mycia butelek i smoczków z surfaktantem z oliwy z oliwek 500 ml

Inni Klienci kupili również