Baśnie dla młodszych i starszych

  • Zofia Stanecka, Magda Kozieł-Nowak
  • Harperkids
  • ART EGMONT
  • 9788328132740
  • 1 dzień + czas dostawy
Ludzie opowiadają sobie baśnie od bardzo, bardzo dawna. I to na całym świecie! Często to właśnie baśnie były i są pierwszymi opowieściami zasłyszanymi w dzieciństwie. Wiele trafiło do kanonu literatury dla dzieci. Czy tylko dla dzieci? Najdawniejsze baśnie wcale nie były dla nich przeznaczone. To...

37.99

-5%

39.99 zł

Dodaj do schowka

Opis

Ludzie opowiadają sobie baśnie od bardzo, bardzo dawna. I to na całym świecie! Często to właśnie baśnie były i są pierwszymi opowieściami zasłyszanymi w dzieciństwie. Wiele trafiło do kanonu literatury dla dzieci. Czy tylko dla dzieci? Najdawniejsze baśnie wcale nie były dla nich przeznaczone. To dorośli opowiadali je sobie nawzajem. Być może dlatego aż do dziś baśnie to opowieści i dla dużych, i dla małych. Dla młodszych i starszych.

?Baśnie dla młodszych i starszych? Zofii Staneckiej to zbiór sześciu klasycznych baśni. ?Czerwony Kapturek?, ?Trzy świnki?, ?Kopciuszek?, ?Księżniczka na ziarnku grochu?, ?Knyps z czubkiem? i ?Jaś i Małgosia? zostały opowiedziane na nowo. Autorka ukochanej przez dzieci ?Basi? i wielu innych znakomitych książek, z właściwą sobie swadą, dystansem i wrażliwością, przywołuje znane nam wszystkim postaci i historie, skłaniając do ich ponownego odkrycia i interpretacji.

Każda z baśni została opatrzona krótkim, ciekawym rysem historycznym, który przybliża młodszym i starszym czytelnikom ich genezę i kolejne realizacje.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Baśnie dla młodszych i starszych

Inni Klienci kupili również