Bingo gra 21109 RUSSEL Russell

  • Russell
  • 8059591421109
  • 3 dni
MONTESSORI LICZBOWA LOTERIA 123 jest ważnym narzędziem dydaktycznym do nauki liczb i liczenia. Zestaw inspirowany jest metodą Montessori, zgodnie z którą gra musi być przyjemna, konstruktywna i spontaniczna, aby mogła rozwinąć dużą liczbę umiejętności i kompetencji, takich jak tożsamość osobista,...

71.33 zł

-20%

89.16 zł

Dodaj do schowka

Opis

MONTESSORI LICZBOWA LOTERIA 123 jest ważnym narzędziem dydaktycznym do nauki liczb i liczenia. Zestaw inspirowany jest metodą Montessori, zgodnie z którą gra musi być przyjemna, konstruktywna i spontaniczna, aby mogła rozwinąć dużą liczbę umiejętności i kompetencji, takich jak tożsamość osobista, zdolności manualne, intuicja, pomysłowość, uwaga, logiczne myślenie, język i relacje społeczne.
Dla kogo jest ta gra?
Gra skierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W tej fazie rozwoju dziecko zaczyna świadomie wybierać, zdobywać autonomię i niezależność.
Zawartość zestawu
a)6 plansz, z których każda przedstawia rysunek straganu wraz z cyframi odpowiadającymi ilości elementów (od 1 do 9) przedstawionych na rysunku
b)18 okrągłych kart o rozmiarach oddających stopień wielkości cyfry, którą reprezentują, oraz na których chropowatą farbą naniesiona jest ilość kropek (od 1 do 9)
c)18 prostokątnych kart z cyframi
d)1 worek wykonany w 100% z bawełny organicznej
Loteria
Gra pozwala dzieciom rozwijać zainteresowanie pojęciem ilości i liczb oraz gwarantuje zabawny aspekt uczenia się logiczno-matematycznego.
Gra przeznaczona jest dla minimum 2 i maksymalnie 6 graczy. Jeśli gracze są w tym samym wieku, rozdziel plansze ze straganami w następujący sposób:
• 6 graczy (1 plansza dla każdego gracza),
• 3 graczy (2 plansze dla każdego gracza),
• 2 graczy (3 plansze dla każdego gracza).
Gdy natomiast gracze są w różnym wieku, jeśli to możliwe, rozdaj 2 plansze każdemu ze starszych graczy i po 1 karcie każdemu z młodszych graczy. Po włożeniu prostokątnych kart z cyframi i okrągłych z kropkami do worka niech dzieci najpierw dobrze nimi potrząsną, a następnie losują karty zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ich zadaniem jest dopasowanie kart do cyfr i ilości pokazanych na planszach ze straganem. Dzieci za pomocą dotyku próbują rozpoznać odpowiednią kartę z cyframi lub kropkami w worku. Jeśli karta okaże się pasująca, dziecko kładzie ją na straganie w odpowiednim miejscu (karta z kropkami w miejsce kosza, karta z cyfrą w miejsce prostokąta), jeśli nie - odkłada kartę do worka. Zwycięzcą jest ta osoba, która pierwsza uzupełni planszę ze straganem.
Inny sposób gry
Aby rozwinąć u dzieci umiejętność szeregowania liczb od najmniejszych do największych proponujemy drugą wersję zabawy. Przygotowanie do gry jest analogiczne jak w przypadku poprzedniej, zmienia się zaś sposób grania. Aby uzupełnić planszę ze straganem, konieczne jest zastosowanie wiedzy na temat wielkości danych cyfr. Pierwsza karta z cyfrą lub kropeczkami, którą każdy gracz może umieścić na straganie, powinna odpowiadać najmniejszej ilości lub najmniejszemu numerowi. Na przykład, gdy układ cyfr znajdujących się na straganie wynosi 1-9-4, a gracz losuje kartę odpowiadającą numerowi 4, to musi włożyć ją z powrotem do torby. Jeśli natomiast wylosuje kartę odpowiadającą numerowi 1 kładzie ją w odpowiednim miejscu na straganie. Następnie gracz musi wylosować numer 4, a na koniec numer 9. Zwycięzcą jest osoba, której jako pierwszej uda się uzupełnić planszę ze straganem.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Bingo gra 21109 RUSSEL Russell

  • Producent: Russell
  • Wiek: 3-4 lata, 5-7 lat
  • Rok wydania: 2019
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 8059591421109
  • Waga (g): 575.000
  • EAN: 8059591421109