BioLife Daktyle suszone 1 kg Bio

Daktyle suszone bez pestki ze względu na swój słodki smak stanowią doskonałą alternatywę dla słodyczy. Mogą służyć jako dodatek do musli, deserów, sałatek, ciast oraz innych dań. Są też świetną samodzielną przekąską w ciągu dnia. Daktyle suszone BIO to przede wszystkim cukry proste, które dostarczą...

26.99 zł

-18%

32.99 zł

Cena za kg : 26.99zł

Dodaj do schowka

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju suszonych przekąsek, mogą nimi być chociażby rodzynki, które są dobrze znane w polskich domach. Nieco inaczej sytuacja ma się jednak z daktylami, które dla wielu z nas nadal są czymś stosunkowo nowym. Często nie do końca wiemy, jak możemy je wykorzystać w naszej kuchni. Tymczasem daktyle świetnie sprawdzają się jako dodatek do różnego rodzaju ciast i wypieków. Bardzo często dodaje się je również do sałatek, które przyrządza się na słodko. Dla wielu osób są one także nieodłączną częścią własnoręcznie przygotowywanego musli, w którym warto łączyć wiele smaków. Z ich pomocą przygotujemy również zdrowy i domowy chleb.

Suszone daktyle zawierają w sobie sporo fosforu, magnezu, żelaza, witaminy A, witamin z grupy B i błonnika, mają także niski indeks glikemiczny.

Daktyle przed spożyciem warto przemyć i odpowiednio osuszyć. To szybki sposób na zdrową przekąskę w pracy i pomiędzy posiłkami. Są słodkie i wyraziste w smaku, mogą być zatem zastępstwem dla słodyczy. Daktyle warto także podawać dzieciom.

Opakowanie zawiera 1 kg ekologicznych daktyli pochodzących z kontrolowanych upraw. Należy przechowywać je szczelnie zamknięte w suchym i ciemnym miejscu.

BioLife to producent, który wprowadza na rynek zdrowe i ekologiczne produkty.