BioLife M±ka orkiszowa jasna typ 600 1 kg Bio

 „Podlaskie M±ki Ekologiczne” pochodz± z Zielonych płuc Polski. Zarówno uprawa zbóż, przemiał oraz konfekcjonowanie odbywaj± się w okolicach Bielska Podlaskiego, 30 km od Puszczy Białowieskiej. Dzięki temu nasi Klienci mog± być pewni, że otrzymuj± produkt najwyższej jako¶ci, wytwarzany zgodnie z...

13.99 zł

-7%

14.99 zł

Cena za kg : 13.99zł

Dodaj do schowka

Opis

M±ka orkiszowa jasna to m±ka pozyskiwana z orkiszu, będ±cego odmian± pszenicy. Orkisz jest najmniej wymagaj±cym zbożem, które może być uprawiane nawet w trudnych warunkach pogodowych lub kamienistych glebach. Znany był już od dawien dawna, gdzie jego plantacj± na duż± skalę zajmowali się Grecy i Rzymianie.

M±ka orkiszowa jest niezwykle bogata w składniki mineralne oraz witaminy, a przy tym bardzo pożywna. „Podlaskie M±ki Ekologiczne” s± uprawiane, przemielane oraz konfekcjonowane w okolicach Bielska Podlaskiego – 30 km od Puszczy Białowieskiej, daj±c klientom gwarancję sprawdzonych i doskonałych produktów, przetwarzanych przez tamtejszych młynarzy. Najwyższ± jako¶ć potwierdza otrzymany certyfikat ekologiczny.

Ponadto, m±ka jasna orkiszowa nie jest poddawana modyfikacjom genetycznym oraz nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. Jest produktem glutenowym, jednakże znajduj±cy się w niej gluten jest bardzo dobrzy przyswajalny.

Jak wykorzystać m±kę jasn± orkiszow± w kuchni?
M±ka jasna orkiszowa idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju wypieków: chleba, bułek, ciast, nale¶ników, makaronów czy biszkoptów. Na każdym z opakowań „Podlaskich M±k Ekologicznych” znaleĽć można przepis na tradycyjne chleby. Ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie powinna znaleĽć się w każdej kuchni. Co ważne – m±ki tej nie powinno się mieszać z innymi rodzajami m±k. Opakowanie zawiera 1 kg m±ki orkiszowej jasnej.

Certyfikat: PL-EKO-07-13903

Składniki - BioLife M±ka orkiszowa jasna typ 600 1 kg Bio

M±ka orkiszowa jasna, ekologiczna 100%.

Warto¶ci odżywcze

  • warto¶ć energetyczna 1450 kj/342 kcal
  • tłuszcz 2 g
  • w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,4 g
  • węglowodany 67,2 g
  • w tym cukry 0,5 g
  • białko 13,8 g
  • sól 0,13 g

Informacja alergenna

Produkt zawiera gluten. Może zawierać sezam, soję oraz orzechy.

Dane producenta/dystrybutora

BioLife sp. z o.o., ul. Miodowa 17, 17-100 Bielsk Podlaski

Recenzje

Ocena 

wy¶mienita m±ka, do wszystkich wypieków i nale¶ników, polecam

Ocena 

M±ka idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju wypieków ciasta pyszne:

Godna polecenia.

Podziel się swoj± opini±

Oceń produkt

Szczegóły - BioLife M±ka orkiszowa jasna typ 600 1 kg Bio