Biologia 7. Podręcznik do szkoły podstawowej

Podręcznik wyjaśnia zjawiska i procesy biologiczne poprzez zastosowanie zasady przyczyna–skutek oraz holizmu, czyli ukazywania powiązań z innymi dziedzinami. Dodatkowo jest dostosowany do różnego rozkładu godzin w poszczególnych klasach. Nowość: materiały ułatwiające nauczycielom wyrównanie...
53,90 * 56,30 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 56,30 zł

Opis

Podręcznik wyjaśnia zjawiska i procesy biologiczne poprzez zastosowanie zasady przyczyna–skutek oraz holizmu, czyli ukazywania powiązań z innymi dziedzinami. Dodatkowo jest dostosowany do różnego rozkładu godzin w poszczególnych klasach.

Nowość: materiały ułatwiające nauczycielom wyrównanie niespójności między treściami nauczanymi w dotychczasowych klasach 4–6 a tymi z klasy 7, w której rozpoczyna się już realizacja treści z nowej podstawy programowej.

Starannie zaplanowany układ treści:

Jak przystępnie przekazać informacje na temat złożonych zjawisk i procesów biologicznych? Doskonałym sposobem jest maksymalne uproszczenie przekazu oraz omawianie złożonych treści na zasadzie związku przyczynowo-skutkowego. Takie właśnie założenie przyjęły autorki podręcznika. Publikacja zawiera treści dotyczące świata istot żywych, w tym człowieka. Pomaga zrozumieć funkcjonowanie świata organicznego na wszystkich poziomach jego organizacji.

Wiele przykładów bliskich uczniowi: unikanie encyklopedycznych sformułowań i odniesienia do konkretnych sytuacji i obiektów na ogół znanych uczniowi.

Liczne nawiązania do praktyki życia codziennego: między innymi w obszarze higieny, medycyny, ochrony środowiska, etyki i wartości.

Staranne rysunki pozwalają uczniowi poznać strukturę świata organicznego na różnych poziomach: poczynając od komórki, a kończąc na ekosystemie oraz wyjaśniają mechanizmy zjawisk i procesów biologicznych.

Moduł "Obserwacje i doświadczenia" motywują uczniów do eksperymentowania, stawiania hipotez, realizacji postępowania badawczego i wnioskowania.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Biologia 7. Podręcznik do szkoły podstawowej"?
Autorami podręcznika są Jolanta Loritz-Dobrowolska, Zyta Sendecka, Ewa Wierbiłowicz.
Są autorami paru podręczników, jednak te treści są wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Biologia 7. Podręcznik do szkoły podstawowej" opublikowało Wydawnictwo Operon.


Jaki numer zgodności MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
913/3/2017 - numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Podręcznik został określony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej dane znajdują się na karcie opisywanego produktu.


Informacje o wydawnictwie tego podręcznika:
Wydawnictwo Operon to podmiot, który specjalizuje się w dostarczaniu publikacji, obejmujących wszystkie etapy nauki - od początkowej edukacji szkolnej aż do szkół ponadpodstawowych. Publikuje książki przygotowujące do testów końcowych, które są zgodne z aktualną podstawą programową i opracowane we współpracy z MEN. Książki są urozmaicone wieloma pomocami naukowymi i materiałami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. To wszechstronne i kompleksowe podejście do nauczania sprawia, że Operon jest dobrym partnerem dla nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
To jest książka do nauki biologii.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy jeśli pomylę się podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Biologia 7. Podręcznik do szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>