NOWOŚĆ Biologia na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe - Marek Guzik, Ryszard Kozik, Władysław Zamachowski, Renata Matuszewska

Biologia na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Pomaga kształcić umiejętność analizy procesów dzięki przejrzystym infografikom. Kształci umiejętność analizy doświadczeń biologicznych za pomocą samouczków „Krok po kroku”, „Obserwacji” i „Doświadczeń”. Pomaga w uporządkowaniu wiadomości z danego działu dzięki przekrojowemu ujęciu treści w postaci...
57,99 * 63,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 54,69 zł

Opis

 • Pomaga kształcić umiejętność analizy procesów dzięki przejrzystym infografikom.
 • Kształci umiejętność analizy doświadczeń biologicznych za pomocą samouczków „Krok po kroku”, „Obserwacji” i „Doświadczeń”.
 • Pomaga w uporządkowaniu wiadomości z danego działu dzięki przekrojowemu ujęciu treści w postaci tabel, schematów i wykresów.
 • Kształci umiejętność rozwiązywania zadań typu maturalnego dzięki praktycznym wskazówkom zawartym w „Jest na to sposób”.
 • Pomaga wyćwiczyć umiejętność udzielania odpowiedzi do określonych typów poleceń dzięki zadaniom typu maturalnego umieszczonym na końcu każdego działu.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź FAQ

Kto napisał "Biologia na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Marek Guzik, Ryszard Kozik, Renata Matuszewska, Władysław Zamachowski to autorzy tego tytułu.
Są autorami paru podręczników, ale są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja "Biologia na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" została opublikowana przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer dopuszczenia MEN posiada ten podręcznik?
1010/1/2019 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Wskazanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.

 
Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Biologia na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej "BIOLOGIA NA CZASIE".
Wzorem pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.

 
Kilka słów o wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją działalnością na polskim rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na system nauczania. Podejmując wyzwania związane z edukacją 21. w., zapewnia podręczniki, zgodne z aktualnymi zaleceniami MEN i komisji egzaminacyjnych.
 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
To jest książka na temat biologii.

 
Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Biologia na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe to książka złożona z 240 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uwydatnioną ilustracjami. Zawarto w niej znaczące, starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest ta ksiażka?
Książka ta jest przeznaczona dla uczniów na poziomie rozszerzonym. Dla uczniów bardziej zaawansowanych.

 
Kilka słów o serii opisywanego podręcznika szkolnego:
Biologia na czasie to zbiór podręczników szkolnych przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych do klas 1-3 renomowanego wyd. Nowa Era. Podręczniki zostały tak opracowane, by przypominać uczniom dotychczas poznane treści, stopniowo rozszerzając wiedzę o zagadnienia związane z biotechnologią, inżynierią genetyczną, ochroną środowiska, anatomią człowieka. Sprostają potrzebom uczniów przygotowujących się do matury, w przyszłości studiujących medycynę, biologię, farmację, czy inżynierię genetyczną.

Seria Biologia na czasie rekomendowana jest przez nauczycieli biologii uczących w szkołach ponadgimnazjalnych. Jest ceniona między innymi za użycie zróżnicowanych form przekazu wiedzy.
11 powodów, dla których warto posiłkować się wiedzą zawartą w cyklu Biologia na czasie:

 • zawierają interesujące opracowania ważnych zagadnień z dziedziny biologii,
 • wykorzystują kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
 • wyrównują poziom wiedzy uczniów,
 • dają możliwość indywidualizacji szybkości nauki,
 • w skład wchodzą przykładowe testy maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizację podstawy programowej MEN,
 • zachęcają uczniów do pogłębiania biologicznej wiedzy we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywnie opracowane materiały dydaktyczne,
 • usprawniają przygotowanie w zakresie podstawowym lub rozszerzonym,
 • ułatwiają systematyczne przygotowywanie się do sprawdzianów i matury,
 • są bogate w dodatki: infografiki, wykresy, przekroje i inne pomoce dydaktyczne.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Biologia na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>