Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Outlet

Kształci kluczowe umiejętności biologiczne, w tym umiejętności badawcze, a także wyjaśnianie związków przyczynowo-skutkowych oraz analizę procesów biologicznych. Rozwija umiejętność rozwiązywania zadań typu maturalnego za pomocą elementu Wiesz, umiesz, zdasz. Pomaga w utrwalaniu wiedzy poprzez...
49,24 * 64,50 zł
*cena detaliczna

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 49,05 zł

Opis

Kształci kluczowe umiejętności biologiczne, w tym umiejętności badawcze, a także wyjaśnianie związków przyczynowo-skutkowych oraz analizę procesów biologicznych.

Rozwija umiejętność rozwiązywania zadań typu maturalnego za pomocą elementu Wiesz, umiesz, zdasz.

Pomaga w utrwalaniu wiedzy poprzez powtarzanie istotnych treści z klasy 1 i klasy 2, niezbędnych do zrozumienia zagadnień omawianych na lekcji, dzięki elementowi Przypomnij sobie.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Franciszek Dubert, Marek Guzik, Anna Helmin, Jolanta Holeczek, Stanisław Krawczyk, Władysław Zamachowski są autorami tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej szczegóły znajdują się w opisie kupowanego produktu.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł jest częścią popularnej serii BIOLOGIA NA CZASIE.
Wraz z innymi tytułami z cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Kilka słów o wydającym ten podręcznik szkolny:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nowoczesnemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle konkurencji. Skupiając się na nowoczesnych sposobach pracy z uczniami, zdobyło zaufaniedużej liczby edukatorów i placówek na terenie całej Polski.

Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Ten tytuł ma 496 stron. Jest wypełniony treścią edukacyjną uwydatnioną ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Jaki jest zakres tej książki?
Ta książka jest przygotowana do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Kilka słów o serii tego podręcznika szkolnego:
Biologia na czasie to zbiór podręczników dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych do klas 1-3 domu wydawniczego Nowa Era. Podręczniki zostały tak opracowane, by przypominać uczniom dotychczas poznane treści, stopniowo rozszerzając wiedzę o zagadnienia związane z biotechnologią, inżynierią genetyczną, ochroną środowiska, anatomią człowieka. Sprostają potrzebom uczniów przygotowujących się do matury, w przyszłości studiujących medycynę, biologię, farmację, czy inżynierię genetyczną.

Serię Biologia na czasie rekomendują nauczyciele biologii uczących w szkołach ponadgimnazjalnych. Jest ceniona m.in. za użycie szerokiej puli form przekazu wiedzy.
11 właściwości cyklu Biologia na czasie:
 • zawierają ciekawe opracowania najważniejszych tematów z zakresu biologii,
 • wykorzystują techniki do zapamiętywania pomocne w nauczaniu,
 • wyrównują poziom wiedzy uczniów,
 • dają opcję na personalizacji szybkości nauki,
 • w skład wchodzą liczne testy egzaminu dojrzałości,
 • ułatwiają nauczycielom realizację programu nauczania MEN,
 • zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywne materiały edukacyjne,
 • usprawniają przyswajanie na poziomie podstawowym czy rozszerzonym,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do sprawdzianów i matury,
 • są bogate w dodatki: infografiki, wykresy, przekroje i inne pomoce dydaktyczne.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach. Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Jeśli pomylę się podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>