BIOnaturo Nasiona do kiełkowania Rukola 25 g Bio

Ekologiczne nasiona rukoli Sposób użycia: Namoczyć nasiona w letniej wodzie przez 10min. Przepłukać nasiona jednocześnie usuwając uszkodzone. Równomiernie rozłożyć nasiona na tacce do kiełkowania. Przelewać kiełki wodą 2-3 razy dziennie. Po 4-6 dniach kiełki osiągają najlepsze właściowści odżywcze....

3.99 zł

Cena za kg : 159.6zł

Dodaj do schowka

Opis

Rukola znana jest ze swojego lekko orzechowego, pikantnego smaku i dużej zawartości witamin i minerałów. Nasiona rukoli do kiełkowania BIOnaturo to produkt ekologiczny, więc korzystny nie tylko dla naszego zdrowia, ale też dla środowiska, a wyhodowane z nich kiełki mają smak przypominający dorosłą rukolę.

Zastosowanie
Kiełki rukoli mają szeroki zakres zastosowań, sprawdzą się w rozmaitych daniach i potrawach:

  • jako zdrowy dodatek do kanapek
  • w sałatkach
  • jako składnik spring rollsów czy sajgonek
  • jako składnik azjatyckich dań z woka
  • jako dodatek do pizzy

Kiełkujące nasiona wytwarzają enzymy, które mobilizują roślinę do wytwarzania dużych ilości witamin i minerałów, dlatego kiełki zawierają dużo więcej wartościowych substancji niż dorosłe rośliny. Są więc doskonałym uzupełnieniem diety jesienno-zimowej, ubogiej w świeże warzywa i owoce, a także diety osób po chorobach albo zmęczonych, którzy potrzebują dodatkowej energii i dawki zdrowia.


Jak wyhodować kiełki?
Przygotowanie własnych kiełków w domu jest łatwe i daje dużo satysfakcji. Pierwszy krok to namoczenie nasion w letniej wodzie przez dziesięć minut. Następnie należy nasiona przejrzeć, usunąć te uszkodzone, przepłukać i rozłożyć na tacce do kiełkowania. Najlepsza temperatura do kiełkowania to ok. 19-22 °C. Przez następne 4-6 dni należy nasiona przepłukiwać wodą 2-3 razy dziennie, po tym czasie gotowe kiełki mają najwięcej wartości odżywczych. Teraz wystarczy je tylko przepłukać, usunąć skorupki i cieszyć się własnoręcznie przygotowaną zdrową przekąską.

Nasiona rukoli do kiełkowania BIOnaturo nie nadają się do sadzenia w ziemi!

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu; może zawierać śladowe ilości soi, selera, gorczycy, sezamu i zbuż zawierających gluten;

Dystrybucja: PolBioEco Polska Sp. z o.o.Ul. Do Dysa 5 20-149 Lublin

Szczegóły - BIOnaturo Nasiona do kiełkowania Rukola 25 g Bio

Opinie

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt