NOWOŚĆ BioNaturo Węgiel drzewny ekologiczny 2.2 kg

BioNaturo Węgiel drzewny ekologiczny 2.2 kg

Pierwszy w 100% naturalny ekologiczny węgiel drzewny bez dodatku nafty i substancji ropopochodnych. Jest bezpieczny dla Twojego zdrowia oraz pozwala na wydobycie naturalnego smaku grillowanych potraw. Nasz węgiel drzewny produkowany jest w Polsce z drewna bukowego. Jest wypalany tradycyjną metodą...

9.99 zł

-17%

11.99 zł

Cena za kg : 4.54zł

Dodaj do schowka

Opis

Pierwszy w 100% naturalny ekologiczny węgiel drzewny bez dodatku nafty i substancji ropopochodnych. Jest bezpieczny dla Twojego zdrowia oraz pozwala na wydobycie naturalnego smaku grillowanych potraw. Nasz węgiel drzewny produkowany jest w Polsce z drewna bukowego. Jest wypalany tradycyjną metodą bez dodatkowych zabiegów przyspieszających wypał. Do wytworzenia jednego kilograma węgla zużywamy aż 5 kg surowego drewna. Węgiel posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego tj. Państwowego Zakładu Higieny.

Dzięki zastosowaniu twardego drewna bukowego charakteryzuje się ON wyjątkowymi parametrami jakościowymi, takimi jak wysoka kaloryczność czy ekonomiczność, która jest zauważalna w trakcie spalania. Wpływa to bezpośrednio na jakość grillowania oraz na stabilność i wysokość temperatury spalania.

Węgiel drzewny Bionaturo to nie tylko bezpieczny węgiel dla Twojego grillowania, ale również węgiel, który jest bezpieczny dla środowiska. Twarde drewno bukowe pozyskujemy wyłącznie z lasów, w których gospodarka leśna jest prowadzona w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, tak aby nie zagrażać środowisku naturalnemu oraz nie zakłócać jego równowagi. Potwierdzeniem tego jest certyfikat FSC* 100% dla producenta oraz obszarów, z których pozyskiwane jest drewno do wypału węgla Bionaturo.

FSC – pierwszy i najbardziej rozpoznawalny na świecie system certyfikacji lasów i produktów drzewnych. Forest Stewardship Council jest światową organizacją typu non profit, która promuje zasady prawidłowego gospodarowania lasami oraz kontroluje ich przestrzeganie.

  • Bez nafty
  • Łatwo się rozpala
  • Żar bez płomieni
  • Znikoma ilość dymu

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Dane producenta: PolBioEco Polska Sp. z o.o., ul. Do Dysa 5, 20-149 Lublin

Szczegóły
Opinie

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt