BioNaturo Węgiel drzewny ekologiczny 2.2 kg

Pierwszy w 100% naturalny ekologiczny węgiel drzewny bez dodatku nafty i substancji ropopochodnych. Jest bezpieczny dla Twojego zdrowia oraz pozwala na wydobycie naturalnego smaku grillowanych potraw. Nasz węgiel drzewny produkowany jest w Polsce z drewna bukowego. Jest wypalany tradycyjną metodą...

11.99 zł

-14%

13.99 zł

Cena za kg : 5.45zł

Dodaj do schowka

Opis

BIONATURO węgiel drzewny to w 100% naturalny i ekologiczny produkt wytwarzany wyłącznie z wysokiej jakości drewna bukowego pochodzącego z polskich lasów. Dostarczany jest tylko z upraw, które uzyskały międzynarodowy certyfikat FSC wydawany przez Radę ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej. Certyfikat gwarantuje, że na każdym etapie produkcji węgla drzewnego zachowane zostały najwyższe standardy zrównoważonej i odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Dzięki zastosowaniu twardego gatunku drewna węgiel ten odznacza się wysoką kalorycznością. Wytwarzany w tradycyjny sposób, nie zawiera nafty ani innych dodatków ropopochodnych. W celu wyprodukowania 1 kg węgla drzewnego BIONATURO zużywane jest 5 kg surowego drewna. Węgiel posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, tj. Państwowego Zakładu Higieny.

Węgiel drzewny sprawdza się przede wszystkim jako idealne paliwo do grilla. Grill jest bardzo często wybieranym sposobem na przygotowanie zarówno potraw mięsnych, jak i warzywnych podczas przyjęć w ogrodzie. BIONATURO węgiel drzewny ekologiczny dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowca pozwala wydobyć z potraw najlepszy, naturalny smak. Ponadto jego stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia. Niska zawartość wody w węglu sprawia, że łatwo i szybko się rozpala, generując jedynie znikome ilości dymu. Opakowanie zawiera 2,2 kg węgla, co przy dużej wydajności wystarcza na naprawdę długo. Do rozpalenia grilla wystarczy węgiel oraz kilka kawałków rozpałki ekologicznej, po ok. 15 minutach żar osiąga odpowiednią do smażenia temperaturę.

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Dane producenta/dystrybutora

PolBioEco Polska Sp. z o.o., ul. Do Dysa 5, 20-149 Lublin

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - BioNaturo Węgiel drzewny ekologiczny 2.2 kg

  • Producent: PolBioEco
  • Seria BioNaturo
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5901761100525
  • EAN: 5901761100525
  • Wymiary: 51 x 17 x 26 cm