Blabao Nić dentystyczna miętowa

Biodegradowalna nić dentystyczna miętowa - BlaBao. Przyjazna weganom w przeciwieństwie do większości biodegradowalnych alternatyw nici dentystycznych, naturalna nić BlaBao wykonana jest z włókna kukurydzianego zamiast z jedwabiu, co czyni ją w 100% odpowiednią dla wegan. Do nici dodany został...

12.99 zł

-7%

14.00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Nić dentystyczna, choć jej użycie często jest zaniedbywane, stanowi bardzo ważny element higieny jamy ustnej. Pozwala usunąć z szczelin międzyzębowych resztki jedzenia, których nie można pozbyć się z pomocą zwykłej szczotki. W wypadku niektórych osób - tych, które noszą stałe aparaty ortodontyczne - jej używanie jest wręcz konieczne. Jeśli więc jeszcze nie stosujesz nici dentystycznej lub już to robisz, lecz zależy Ci na produkcie wyższej jakości, trafiłeś w dobre miejsce!

Co wyróżnia nić dentystyczną marki Blabao?
Dla marki kluczowe jest przystosowywanie się do ciągle zmieniających się trendów przy jednoczesnym mocnym zakorzenieniu się w wartościach związanych z ochroną środowiska. W związku z tym nić - zamiast ze standardowego teflonu, polietylenu czy jedwabiu - wykonana jest z włókna kukurydzianego. Czyni ją to całkowicie biodegradowalną - po wyrzuceniu nie zanieczyszcza gleby. Dodatkowo z czystym sumieniem mogą stosować ją weganie, gdyż przy jej produkcji nie wykorzystuje się żadnych zwierząt.

Dobre opakowanie połową sukcesu!
Ekologiczność nici na niewiele by się zdała, gdyby nie zadbano również o opakowanie. Dlatego i ono spełnia najwyższe standardy ochrony środowiska. Wykonano je nie z plastiku, lecz ze szkła. Dzięki temu po wyrzuceniu może zostać przetworzony. Poza tym wcale nie trzeba go wyrzucać! Poręczny słoiczek może być użyty na wiele różnych sposobów w domowym zaciszu. Warto wreszcie zwrócić uwagę na mechanizm zamknięcia - ułatwia ON odmierzanie i odrywanie fragmentów nici.

Sposób przygotowania i przechowywania

Około 5 centymetrów nici dentystycznej owinąć wokół środkowego palca. Ostrożnie wprowadzić ją w szczelinę międzyzębową aż do brzegu dziąseł. Wygiąć nić, by dotykała jak największej powierzchni zęba. Delikatnie przesuwać w górę i w dół. Dla każdego zęba użyć nowego odcinka nici. Przechowywać w suchym miejscu, nienasłonecznionym.

Recenzje

Ocena 

Zakupiłam ze względu na zachwyt pandą marki BlaBao i chęć posiadania z nią także szklanego dyspensera do uzupełniania kordonków nici. Nić jest gładka, w szczelinach, w których ściśnięcie zębów nie jest duże nie rozrywa ani nie strzępi się, a do takich trudnych szczelin i tak lepszy byłby chyba irygator, bo nicią tylko można sobie zaszkodzić, wciskając ją tam na siłę. Duże prawdopodobieństwo uszkodzenia dziąsła i rozdarcia nici, która może tam utknąć! Szkoda, że nie da się jej utylizować do bioodpadów, ale i tak dobrze, że jest zrobiona z materiału nieszkodzącego środowisku jak tradycyjne nici. Duży plus. Powinniście wprowadzić do sprzedaży uzupełnienia tej nici bez dyspensera, np. w kartoniku (chyba, że BlaBao akurat takich nie produkuje, ale nieprodukowanie byłoby chyba strzałem w kolano dla firmy). Polecam zakup, jeśli chcesz być less lub zero waste!

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Blabao Nić dentystyczna miętowa

  • Producent: Blabao
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5903699330463
  • EAN: 5903699330463
  • Wymiary: 2.5 x 5.5 x 2.5 cm