Bohaterowie Auschwitz

  • Teresa Kowalik,Przemysław Słowiński
  • Fronda
  • 9788380796317
  • 48 godzin + czas dostawy
Opowieść o ludziach, którzy potrafili stawić opór piekłu Oporem mogło być wszystko, bo wszystko było zabronione. Oporem stawała się każda działalność, która stwarzała wrażenie, że więźniowi pozostało coś z dawnej osobowości i indywidualności. KL Auschwitz to bezmiar ludzkiego cierpienia, poniżenie,...

38.17

-15%

44.90 zł

Dodaj do schowka

Opis

Opowieść o ludziach, którzy potrafili stawić opór piekłu

Oporem mogło być wszystko, bo wszystko było zabronione.

Oporem stawała się każda działalność, która stwarzała wrażenie, że więźniowi pozostało coś z dawnej osobowości i indywidualności.

KL Auschwitz to bezmiar ludzkiego cierpienia, poniżenie, rozpad osobowości i heroiczne próby ocalenia własnej tożsamości. Świat odwróconego Dekalogu. Świat odwróconych ludzkich wartości. Świat bez nadziei, bez litości dla innych, świat bez Boga. Przykazaniami tego świata było: „zabijaj”, „kradnij” albo też „mów fałszywe świadectwo”. Trzeba było niezwykłego męstwa, charakteru i opanowania, żeby być po prostu człowiekiem, kiedy przychodził głód, praca ponad siły, groźby i szantaże. Próba przeżycia w warunkach panujących w KL Auschwitz bez zeszmacenia się, już była bohaterstwem.

Opowiemy o ludziach, którzy będąc tylko ziarnkami piasku rzuconymi w tryby wielkiej machiny terroru, potrafili skutecznie dobro przeciwstawić złu i tą drogą ocalić miłość, wiarę i nadzieję tam, gdzie inni zatracili nawet swoje człowieczeństwo.

Ochotnik do piekła
Witold Pilecki

Bohater heroicznego czynu
Maksymilian Kolbe

Zapomniany troskliwy lekarz
Józef Bellert

Anioł z Auschwitz
Stanisława Leszczyńska

„Pielęgniarka” z misją
Irena Wiśniewska

Krokusy
Bronisław Czech

Bokser, śmierć i szczęście
Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski

Obozowa podpora duchowa
Sabina Nawara

Uciekinierzy z Auschwitz

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Bohaterowie Auschwitz

Inni Klienci kupili również