Boję się owoców

Przyjmowanie pokarmów czynność, która towarzyszy nam od początku życia. Bez względu na wiek każdy powinien spożywanie pokarmów kojarzyć z przyjemnym i bezpiecznym doświadczeniem. Niestety nie zawsze tak jest. Wśród osób, które nie chcą jeść lub jedzą tylko produkty z wybranych grup, są dzieci...
18,22 * 30,00 zł
*cena detaliczna

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 18,46 zł

Opis

Przyjmowanie pokarmów czynność, która towarzyszy nam od początku życia. Bez względu na wiek każdy powinien spożywanie pokarmów kojarzyć z przyjemnym i bezpiecznym doświadczeniem. Niestety nie zawsze tak jest. Wśród osób, które nie chcą jeść lub jedzą tylko produkty z wybranych grup, są dzieci bojące się jedzenia. Ogarniający lęk niestety potęguje problem, dlatego warto go minimalizować. Książka „Boję się owoców!” to zaproszenie dzieci do świata owoców i pokazanie, że nie ma się czego bać. To próba uświadomienia im, że nie tylko one się obawiają. To okazja do oswojenia dzieci z owocami, bo przecież to, co znane, mniej przeraża. Oczywiście przeczytanie tej książki nie rozwiąże problemów z przyjmowaniem pokarmów, jednak może stanowić początek Waszej drogi do świata smaków, zapachów i kolorów pokarmów. Świata smacznego i zdrowego, więc naprawdę warto w nim się znaleźć.

Za treścią historyjki "Boję się owoców" stoi Marta Baj-Lieder.

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książki, której lektura sprawi mu wielką radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby opisywany tytuł "Boję się owoców". Kolekcja krótkich form to doskonały sposób na to, by kilkuletnie dziecko utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Przyspiesza zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny malucha.
  • Dzięki lekturze rozwija się u nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z pewnością skłoni go do zadawania wielu pytań.
  • Oryginalne, barwne obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest również nieocenionym sposobem kształcenia umiejętności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo ciężej jest ją zniszczyć.

Jest to dość krótka książka - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Pozycja "Boję się owoców" została opublikowana przez Wydawnictwo Poligraf. Jeśli ta książeczka zainteresuje dziecko, to sprawdź także inne tytuły tego wydawcy.