Było sobie drzewo

Było sobie drzewo… to historia, która wprowadza najmłodsze dzieci w temat ochrony drzew. Pokazuje, jak ważną rolę pełnią drzewa i jak wiele czasu musi minąć, żeby wyrósł las.Książkę wyróżnia oryginalne opracowanie graficzne, w którym kolorowe ilustracje tworzą wyjątkowe zestawienie z naturalną...
12,98 * 19,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,31 zł

Opis


Było sobie drzewo… to historia, która wprowadza najmłodsze dzieci w temat ochrony drzew. Pokazuje, jak ważną rolę pełnią drzewa i jak wiele czasu musi minąć, żeby wyrósł las.

Książkę wyróżnia oryginalne opracowanie graficzne, w którym kolorowe ilustracje tworzą wyjątkowe zestawienie z naturalną tekturą. Warto podkreślić, że książki z serii Zielone ABC są drukowane na papierze z odzyskanej makulatury. Wybierając je, dbasz o naszą planetę i uczysz dziecko troski o środowisko.

Magdalena Młodnicka jest autorem tytułu "Było sobie drzewo".

Dzieci bywają bardzo ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Poszerzaj wiedzę malucha czytając mu książki z grupy "Poznawanie świata", np. prezentowany tytuł "Było sobie drzewo", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Obserwuj, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Maluchy w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym okresie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą odpowiednich lektur.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i ułatwia rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Poprawia zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny małego człowieka.
  • Poprzez lekturę rozwija się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z pewnością skłoni malucha do zadawania wielu pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
  • Poza tym lektura książeczek wspiera dzieci w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz trenuje aparat mowy i wzbogaca słownictwo.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w twardej okładce. Dzięki solidnemu wykonaniu książka dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po lekturze książeczki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy perypetii bohaterów tego cyklu, nie czekaj i sprawdź też inne części z cyklu "Zielone ABC".

Jest to krótka książka - jej długość: 16 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Było sobie drzewo" udostępniło Wydawnictwo Jupi Jo!. Jeśli ta książeczka zaintryguje szkraba, to sprawdź także pozostałe tytuły od tego wydawcy.

Dysponujesz niewielkim budżetem? Ta książeczka to okazyjny wybór.