Canpol Babies Zestaw smoczków uspok. silikon 6-18 m symetryczny Pure różowy 2 szt.

Rekomendowany przez specjalistów jako pierwszy smoczek Twojego Maluszka.* Smoczki Light touch stworzono by zapewnić maksymalny komfort najmłodszym dzieciom. Ich wyjątkowo miękka silikonowa gumka wymaga mniej wysiłku podczas ssania, a lekka, profilowana tarczka nie obciąża zgryzu i gwarantuje...

15.99 zł

-11%

17.99 zł

Cena za szt. : 8zł

Dodaj do schowka

Opis

Rekomendowany przez specjalistów jako pierwszy smoczek Twojego Maluszka.*

Smoczki Light touch stworzono by zapewnić maksymalny komfort najmłodszym dzieciom. Ich wyjątkowo miękka silikonowa gumka wymaga mniej wysiłku podczas ssania, a lekka, profilowana tarczka nie obciąża zgryzu i gwarantuje swobodne oddychanie, co według specjalistów ma istotny wpływ na prawidłowy rozwój jamy ustnej dziecka.** Wygodny uchwyt smoczka pozwala na przymocowanie łańcuszka i ułatwia podanie go dziecku. Smoczki Light touch z łatwością utrzymasz w czystości, dzięki nowoczesnemu etui, które może służyć do przechowywania, ale też do szybkiej i wygodnej dezynfekcji w kuchence mikrofalowej. Wystarczy odrobina wody i 2 minuty by zapewnić smoczkom higieniczną czystość. Smoczki Light touch dostępne są w kilku wyjątkowych, inspirowanych najnowszymi trendami kolekcjach i różnych rozmiarach – rosną razem z Twoim Maluszkiem.

*88% neurologopedów poleca smoczki Light touch jako pierwszy smoczek dla dziecka. Na podstawie badania ankietowego, które firma Canpol zrealizowała na próbie 25 neurologopedów w 2020r.

**W opinii 93% neurologopedów, lekka tarczka ma istotny wpływ na rozwój jamy ustnej dziecka. Na podstawie badania ankietowego, które firma Canpol zrealizowała na próbie 25 neurologopedów w 2020r.

Sposób przygotowania i przechowywania

Instrukcja sterylizacji w kapsule:

 1. Przed pierwszym i każdym kolejnym użyciem dokładnie umyj kapsułę w ciepłej wodzie z delikatnym środkiem myjącym, dokładnie wypłucz.
 2. Wlej 25 ml przegotowanej wody do podstawy. WAŻNE: Dodanie zbyt małej ilości wody może spowodować uszkodzenie kapsuły. Dodanie zbyt dużej ilości wody może spowodować niewłaściwą dezynfekcję.
 3. Włóż smoczki do kapsuły.
 4. Szczelnie nałóż pokrywkę.
 5. Zamkniętą kapsułę umieść w kuchence mikrofalowej.
 6. Dla mikrofalówek o mocy 750-1000W czas dezynfekcji wynosi 2 minuty. Nie przekraczaj czasu dezynfekcji.

UWAGA!

 • Podczas pracy kapsuła musi stać na równej powierzchni.
 • Przed wyjęciem kapsuły z mikrofalówki zawsze poczekaj co najmniej 5 minut, aby pojemnik ostygł. Zachowaj ostrożność podczas wyjmowania i otwierania.
 • Wylej pozostałą wodę z kapsuły przez dedykowany otwór, opłucz ją i osusz.
 • Należy zachować szczególną ostrożność podczas wyjmowania zdezynfekowanych smoczków, ponieważ mogą być gorące.
 • Podczas dezynfekcji do gumki może dostawać się woda-należy ją usunąć przed użyciem smoczka.
 • Odczekaj 15 min przed kolejną sterylizacją, aby kapsuła całkowicie ostygła.

Przed pierwszym użyciem gotuj smoczek do uspokajania w wodzie przez 5 minut, następnie po schłodzeniu wyciśnij pozostałą w smoczku wodę. Jest to niezbędne dla zapewnienia higieny. Przed każdym użyciem umyj smoczek ciepłą wodą. Nie należy używać antybakteryjnych ani ściernych środków czyszczących. Zbyt wysokie stężenia środków czyszczących mogą z czasem spowodować uszkodzenie elementów plastikowych. Nigdy nie zanurzać gumki w słodkich substancjach ani lekarstwach, gdyż może to wywołać u dziecka próchnicę zębów. Używać smoczka do uspokajania przez okres od 1 do 2 miesięcy, następnie wymienić go na nowy ze względu na bezpieczeństwo i zachowanie higieny.

Jeżeli smoczek do uspokajania zostanie wciągnięty do jamy ustnej NIE NALEŻY WPADAĆ W PANIKĘ; smoczek do uspokajania nie może być połknięty i jest tak skonstruowany, aby można było sobie poradzić, gdy zdarzy się taki przypadek. Usunąć smoczek do uspokajania z ust najdelikatniej jak to możliwe. Przechowuj smoczek w czystym, suchym i zamkniętym pojemniku.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Przed każdym użyciem dokładnie sprawdź produkt. Pociągnij smoczek we wszystkich kierunkach. W przypadku jakichkolwiek oznak uszkodzeń wyrzuć produkt. Nie pozostawiaj smoczka w bezpośrednim narażeniu na promienie słoneczne, w pobliżu źródeł ciepła lub w substancji dezynfekującej (roztwór „sterylizujący”) dłużej niż jest to zalecane, ponieważ może to spowodować osłabienie gumki. Zalecamy odstawienie smoczka u dzieci w wieku 3 lat.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Canpol Babies Zestaw smoczków uspok. silikon 6-18 m symetryczny Pure różowy 2 szt.

 • Producent: Canpol Babies
 • Kod producenta: 22/656_pin
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 5901691849723
 • EAN: 5901691849723
 • Wymiary: 12.5 x 9.6 x 4.6 cm