Cena wolności

Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. W KRAJU, KTÓRY JEST ZNIEWOLONY, GDZIE LUDZIE WALCZĄ O BYT I O WOLNOŚĆ, GDZIE NIE WOLNO NAM MÓWIĆ PUBLICZNIE PO POLSKU, NIE MA MIEJSCA NA PRAWA KOBIET. POCZUŁAM, ŻE COŚ GWAŁTOWNIE...
68,41

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 67,86 zł

Opis

Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

W KRAJU, KTÓRY JEST ZNIEWOLONY, GDZIE LUDZIE WALCZĄ O BYT I O WOLNOŚĆ, GDZIE NIE WOLNO NAM MÓWIĆ PUBLICZNIE PO POLSKU, NIE MA MIEJSCA NA PRAWA KOBIET. POCZUŁAM, ŻE COŚ GWAŁTOWNIE ŚCISNĘŁO MNIE ZA GARDŁO. (...) WŁAŚNIE DO TAKIEGO NARODU, KTÓRY WALCZY O WOLNOŚĆ, NALEŻY SZCZEGÓLNIE MÓWIĆ O KOBIETACH. BO KOBIETA TO POTENCJAŁ. TO SIŁA I NIEZŁOMNOŚĆ. TO HART DUCHA.

Warszawa, 1904 rok. Klara Tyszkowska, młoda feministka i aktywistka, buntuje się przeciwko tradycji oraz uciskowi carskiego reżimu. Jej życie skupia się wokół studiów na tajnym Latającym Uniwersytecie i pracy dla gazety „Bluszcz”. Przyjaźni się z synem warszawskiego fabrykanta, Jędrzejem Witebskim. Jednak gdy spotyka Aleksandra Kirsanova, pewnego siebie rosyjskiego kapitana, jej życie przewraca się do góry nogami.

Po tragicznych wydarzeniach na placu Grzybowskim Klara jest zmuszona zapłacić wysoką cenę za swoją niezależność i miłość, do której wcześniej nie chciała się przyznać. Polacy walczą o niepodległość, a Klara, będąc w centrum tej walki, zaczyna rozumieć, że prawdziwa wolność to nie tylko niepodległy kraj, ale i serce bez okowów.

Szczegóły - Cena wolności

Recenzje książki Cena wolności (2)

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

"[...] Kobiety potrzebują wyrzucić z siebie swoje dramaty. [...]"

Biorąc do ręki najnowszą powieść Barbary Wysoczańskiej pod tytułem "Cena wolności" nie spodziewałam się, że otrzymam tak genialne dzieło, które tak mocno mnie wzruszy. Dosłownie płakałam jak bóbr. Tak psychologicznie mocna historia zasługuje na ekranizację.

Podziwiałam główną bohaterkę, Klarę Tyszkowską za jej odwagę, siłę i wytrwałość. Pomimo mnóstwa problemów brnie do przodu. Bałam się o nią, ponieważ na każdym kroku groziła jej śmierć. Czy dotrwała przy życiu do końca tej historii?

Jestem wściekła, na zachowanie jej rodziców. Nie rozumiem tego. Ja będąc na ich miejscu, postąpiłabym zupełnie inaczej.

Rosjanin, Aleksander Dmitrij Kirsanov kapitan Lejb-Gwardyjskiego Pułku Ułanów Jego Wysokości, to postać, której nigdy w życiu nie chciałabym spotkać na swojej drodze. Ma dwa oblicza. Jedno łagodne, a drugie przerażające. Co się stanie, gdy w pewnych niesprzyjających okolicznościach zobaczy przepiękną Klarę?

Denerwowało mnie również zachowanie Jędrzeja Witebskiego, przyjaciela Klary. Dlaczego? Tego dowiecie się, podczas czytania tej powieści.

Jestem zachwycona, że autorka Barbara Wysoczańska w swojej najnowszej historii poruszyła bardzo ważne tematy między innymi: walka o wolność i lepsze jutro, prawa kobiet, między innymi do edukacji i samorozwoju.

Podoba mi się tło historyczne, w którym umieszczona jest fabuła i akcja tej powieści. W tej książce poruszamy się w latach: 1904-1915. Warto również zwrócić uwagę na inne postacie tutaj występujące. Są tak samo godne uwagi, jak Klara, Jędrzej i Aleksander.

Co zrobilibyście, żeby uratować życie waszego przyjaciela? Czy dla niego narażalibyście własne życie?

Barbara Wysoczańska jest genialną autorką. Warto przyjrzeć się jej z bliska.

Na uwagę zasługuje również piękna okładka. Przyciąga wzrok.

Podczas czytania "Ceny wolności" miałam wrażenie, że przeniosłam się do tamtych czasów. W wyobraźni widziałam bohaterów i ich ciężkie życie. Urodzili się w bardzo trudnych czasach. Chcieli, żeby Polska była wolna. Jak na tym wyszli?

Z czystym sercem polecam wam tę powieść.

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

Konwenanse są jak kajdany, szczególnie te, dotyczące praw kobiet. Głos przedstawicielek płci pięknej jest tłamszony na wszelkie możliwe sposoby. A przecież dziewczęta mają swoje marzenia. I to nie tylko te dotyczące posiadania męża i dzieci.

Klara Tyszkowska nie boi się konsekwencji swoich czynów. Otwarcie mówi co myśli. Uczęszcza też na zajęcia Uniwersytetu Latającego, podobnie jak niegdyś Maria Skłodowska-Curie.

Jej codzienność jest w miarę spokojna i przewidywalna a dziewczyna ma wokół siebie życzliwych ludzi- przede wszystkim zakochanego w niej Jędrzeja Witebskiego, Mariannę Wąsowicz oraz Marię Domańską.

Samobójcza śmierć tej ostatniej oraz protesty na Placu Grzybowskim wywracają świat młodej emancypantki do góry nogami. A to nie wszystko.. na jej drodze staje bowiem wysokiej rangi rosyjski oficer -Aleksander Kirsanov.

Jak to się zakończy? Czy Klara poradzi sobie w niełatwej rzeczywistości?

Czy w imię wolności można poświęcić wszystko, nawet miłość?

Sięgając po książki pani Barbary wiem,że otrzymam lekturę wielowarstwową, złożoną i niesamowicie emocjonującą.

Tak było również w tym przypadku. Historia spisana na kartach powieści "Cena wolności " jest niezwykła. To przede wszystkim losy młodej kobiety wyprzedzającej swą epokę. Opowieść o trudnych wyborach, o niebezpiecznej obsesji , walce o siebie. Poświęceniu osobistego szczęścia dla wyższych celów. Nie chcę zdradzać więcej, ponieważ żadne słowa nie są adekwatne by oddać misterność fabuły, wyrazistość bohaterów i piękno użytego przez autorkę języka.

Powiem tylko tyle - dla takich pięknych, magicznych chwil warto być recenzentką.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>