Co kryje łąka? Plastelinkowa akademia

Co kryje łąka? to książeczka z serii Plastelinkowa akademia. Jest adresowana do najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają poznawanie świata. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykłe, plastelinowe ilustracje. Książeczka jest skonstruowana tak, żeby „rosła” razem z dzieckiem. Na pierwszym etapie...
13,31 * 19,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,31 zł

Opis

Co kryje łąka? to książeczka z serii Plastelinkowa akademia. Jest adresowana do najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają poznawanie świata. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykłe, plastelinowe ilustracje.

Książeczka jest skonstruowana tak, żeby „rosła” razem z dzieckiem. Na pierwszym etapie posłuży do zapoznania malucha z mieszkańcami łaki i rozwijania słownictwa, a nieco później zaskoczy ciekawostkami, które rozbudzą zainteresowanie przyrodą i zachęcą do obserwacji otoczenia.

Wszystkie ilustracje są podpisane, co stanowi wsparcie na wczesnym etapie nauki czytania.

Pozostałe tytuły w serii Plastelinkowa akademia:

  • Co kryje las?
  • Co kryje morze?
  • Co kryje miasto?

Magdalena Młodnicka, Paulina Koniuk-Fonżychowska to autor tytułu "Co kryje łąka? Plastelinkowa akademia".

Dzieci bywają bardzo ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Pogłębiaj wiedzę malucha proponując mu książki z grupy "Poznawanie świata", np. opisywany tu tytuł "Co kryje łąka? Plastelinkowa akademia", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Patrz, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Przedszkolaki w wieku 2-2 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książeczek.

Przedstawiamy 5 zalet czytania książek z dziećmi:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozwija się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością pobudzi malucha do zadawania niekończących się pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również świetnym sposobem rozwijania zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo ciężej jest ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy przygód bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się i sprawdź także pozostałe bajki z serii "Plastelinkowa akademia".

Jest to krótka produkcja - ma 16 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Co kryje łąka? Plastelinkowa akademia" wydało Wydawnictwo Jupi Jo!. Jeśli ta książeczka zainteresuje małego człowieka, to sprawdź też pozostałe tytuły od tego wydawcy.