Coś. Edzio i przyjaciele

To jak to jest z tym Innym? W pierwszym momencie jego/jej odmienność budzi w nas lęk. Uciekamy. By nakarmić nasz strach, stawiamy barykady dając sobie iluzję ochrony. Pozostaje jednak pytanie przed czym/kim chcemy się ochronić? Może ten „diabeł” wcale nie jest taki straszny? Ale jak to? Nie ma o...

28.70 zł

-18%

35.00 zł

Dodaj do schowka

Opis

To jak to jest z tym Innym? W pierwszym momencie jego/jej odmienność budzi w nas lęk. Uciekamy. By nakarmić nasz strach, stawiamy barykady dając sobie iluzję ochrony. Pozostaje jednak pytanie przed czym/kim chcemy się ochronić? Może ten „diabeł” wcale nie jest taki straszny? Ale jak to? Nie ma o nim nawet wzmianki w encyklopedii? Na szczęście ciekawość, motywuje najlepiej (nie tylko dzieci) i otwiera szerzej okno na barwny świat. Ale sama ciekawość nie zawsze wystarczy i wcale nie chodzi o zielone ciasteczka dodające odwagi… Przekonanie się na własne oczy i uszy, jak to jest być Innym (całkiem przez przypadek), choć na chwilę i to dla najbliższych, pozwala na zrozumienie różnorodności (zamiast inności) i umożliwia jej akceptację. Własne przekonanie daje odwagę do uzupełnienia brakującego terminu „Coś” w encyklopedii.
To książka dla przedszkolaków, które wkraczają w świat różnorodności. Lektura nie zanudzi również dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Polecam rodzicom, którzy dbają o to, by „inność” nie była synonimem obelgi, która szybko prowadzi do wykluczenia.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Coś. Edzio i przyjaciele