Cukier. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Czy można zmusić olej do tańca, a wodę do wspinaczki? Dlaczego słodkie rzeczy się lepią, a podgrzany cukier ciemnieje? Jak skurczyć jabłko, zrobić karmelki, cukier w kostkach i lizaka? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy...
8,97 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 9,49 zł

Opis

Czy można zmusić olej do tańca, a wodę do wspinaczki? Dlaczego słodkie rzeczy się lepią, a podgrzany cukier ciemnieje? Jak skurczyć jabłko, zrobić karmelki, cukier w kostkach i lizaka?

Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy wykorzystują najprostszy składnik – jakim jest cukier - i za jego pomocą sami odkrywają podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc.

Przygody z nauką to seria nowoczesnych książek zachęcających do samodzielnego eksperymentowania i wyciągania wniosków. Jej bohaterami są dzieci, angażujące czytelników do zabawy. Każda zawiera 10 prostych, ciekawych, dostosowanych do wieku doświadczeń z użyciem powszechnych składników.

W serii ukazały się również: „Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”, „Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”, „Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”, „Balon. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”, „Woda. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”

Ccile Jugla, Jack Guichard, Laurent Simon, Katarzyna Grzyb jest autorem tytułu "Cukier. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką".

Oryginalny tytuł prezentowanej książki: Le sciense est dans le sucre.

Dzieci są ciekawe otaczającego je środowiska. Pogłębiaj wiedzę przedszkolaka czytając mu książki z grupy "Poznawanie świata", np. prezentowany tytuł "Cukier. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Obserwuj, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Publikacje dla dzieci w wieku 5-7 lat są bardzo pomocnym narzędziem wspierającym intensywny rozwój małego człowieka w tym czasie.

Oto 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z dzieckiem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i rozwijania umiejętności mówienia. Rozmawianie z rodzicem o treści korzystnie wpływa na rozwój.
  • To super rozrywka dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

 

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze całości książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy perypetii bohaterów tego cyklu, nie czekaj - sprawdź też następne bajki z serii "Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką".

Jest to dość krótka lektura - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Cukier. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką" wydało Wydawnictwo Harperkids. Jeśli ta książeczka wciągnie małego człowieka, to zobacz też inne publikacje tego wydawcy.

Szczegóły - Cukier. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>