Ćwiczenia sylabowe 3 Czytanie i pisanie

Ćwiczenia sylabowe to seria zeszytów wspomagających edukację Pierwszoklasisty. Kolejność poznawania kolejnych głosek jest zgodna z przyjętą w podręczniku "Nasz elementarz".Zastosowana w ćwiczeniach metoda sylabowa jest sprawdzonym i skutecznym sposobem na usprawnienie nauki czytania. Poszczególne...
23,70 * 25,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 23,53 zł

Opis


Ćwiczenia sylabowe to seria zeszytów wspomagających edukację Pierwszoklasisty. Kolejność poznawania kolejnych głosek jest zgodna z przyjętą w podręczniku "Nasz elementarz".Zastosowana w ćwiczeniach metoda sylabowa jest sprawdzonym i skutecznym sposobem na usprawnienie nauki czytania. Poszczególne głoski są wprowadzane wyłącznie w sylabach. Ćwiczenia dostosowano do specjalnych potrzeb uczniów zagrożonych dysleksją (bezszeryfowy font).

Zakres tematyczny ćwiczeń został zintegrowany z poszczególnymi częściami podręcznika "Nasz Elementarz" do klasy 1:
Ćwiczenia Sylabowe 1 –> (Nasz Elementarz: Jesień)
Ćwiczenia Sylabowe 2 –> (Nasz Elementarz: Zima)
Ćwiczenia Sylabowe 3 –> (Nasz Elementarz: Wiosna)

Aby wspomóc uczniów, zwłaszcza tych z trudnościami w nabywaniu umiejętności czytania, zastosowaliśmy metodę sylabową – skuteczny i sprawdzony sposób, by nauczyć dziecko czytać i rozumieć tekst. Dzieci poznają kolejne głoski – w kolejności zgodnej z zastosowaną w podręczniku „Nasz Elementarz”. Nie prezentujemy ich jednak pojedynczo, w izolacji, ale wyłącznie w sylabach. Podczas czytania i zapisywania sylab uruchamiają się wzorce wzrokowo-ruchowe, które ułatwiają zapamiętywanie i sprzyjają szybszej nauce.

Teksty zredagowane są jedynie w oparciu o te głoski, które dziecko już poznało – treść jest zatem zrozumiała dla każdego ucznia, co pozytywnie wpływa na przebieg nauki i samoocenę dziecka. Poziom trudności tekstów stopniowo wzrasta, dzieci uczą się czytania ze zrozumieniem oraz odszukiwania potrzebnych informacji.

Zadbaliśmy o to, by zadania były różnorodne, zachęcające do pracy. W ćwiczeniach wprowadzono elementy zabawy oraz możliwość twórczych działań ucznia, dzięki czemu nauka czytania będzie dla Pierwszoklasistów nie tylko pracą, ale i ogromną przyjemnością.

Szczegóły - Ćwiczenia sylabowe 3 Czytanie i pisanie

  • Autor: Marta Kuchnik
  • Wydawnictwo WIR
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2016
  • Ilość stron: 64
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788389807885
  • ISBN: 9788389807885
  • EAN: 9788389807885
  • Wymiary: 21x29,5 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>