Cytryna. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Jak zmienić kolor soku? Dlaczego limonka tonie, a cytryna unosi się na wodzie? Jak zrobić wulkan? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi za pomocą kreatywnych zabaw. Inspiracji można...
8,97 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 9,31 zł

Opis

Jak zmienić kolor soku? Dlaczego limonka tonie, a cytryna unosi się na wodzie? Jak zrobić wulkan?

Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi za pomocą kreatywnych zabaw.

Inspiracji można szukać w nowoczesnej serii książek Przygody z nauką. Każda część zawiera 10 prostych ale fascynujących eksperymentów, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów.

Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% - działając.

I właśnie do takiej nauki zachęca seria Przygody z nauką, m.in. „Cytryna”:

  • zanurzając cytrusy w wodzie, odkryjesz prawo Archimedesa;
  • pisząc tajną wiadomość, zrozumiesz proces karmelizacji;
  • robiąc biały ser i czyszcząc monety, poznasz działanie kwasu.

Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii Przygody z nauką.

Za treścią historyjki "Cytryna. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką" stoi Cécile Jugla, Jack Guichard.

Znasz przedszkolaka, który zadaje dużo pytań? Zaspokój jego ciekawość, wręczając mu książki tłumaczące otaczający świat. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z korzystając z Twojego wsparcia właśnie w tej publikacji. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Wykonawcą rysunków jest Laurent Simon..

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Poprawia zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny małego człowieka.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książeczek wspiera małych ludzi w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów ćwiczy aparat mowy i rozwija ich słownictwo.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

 

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki takiemu wykonaniu lektura zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po przeczytaniu do końca książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się - kup dla niego również inne bajki z serii "Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką".

Jest to dość krótka publikacja - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja Cytryna. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką została udostępniona przez Wydawnictwo Harperkids. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu szkrabowi, to zobacz również pozostałe pozycje od tego wydawcy.

Szczegóły - Cytryna. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>