Czy wiesz, że czarne mydło to numer jeden wśród kosmetyków syberyjskich ?Wybór kosmetyków naturalnych na polskim rynku jest coraz większy. Od pewnego czasu bardzo popularne stały się kosmetyki syberyjskie, w tym seria Agafii. Kobiety jak to kobiety lubią testować różnego rodzaju nowinki i ja też do takich należę :) Wypróbowałam już całe mnóstwo kosmetyków z serii Agafi i moje odczucia są bardzo pozytywne choć jest kilka produktów, do których raczej bym nie wróciła. To chyba kwestia doboru odpowiedniego kosmetyku do potrzeb skóry, włosów itd. Niektóre po prostu nie są dla mnie chociaż inni je sobie chwalą.

Moje wrażenia po użyciu mydła

Wracając do tematu, po wielu opiniach i kilku podejściach, jakiś czas temu postanowiłam wypróbować czarne mydło. Nie zawiodłam się!
Mydło jest bardzo wydajne, świetnie się pieni i pięknie pachnie. Jego konsystencja w niczym nie przypomina tradycyjnego szamponu. Jest gęste, zwarte i nieco galaretowate. Po roztarciu i ogrzaniu w dłoniach szybko zmienia konsystencję i zaczyna się pienić.
Opakowanie 500ml starcza na około 3-4 miesiące w zależności od częstotliwości mycia włosów.
Raczej nie polecam do codziennego mycia włosów, bo może je nieco obciążać.


Efekt po 3 miesiącach stosowania czarnego mydła

  • Włosy są dłużej świeże, wolniej się przetłuszczają ? wcześniej miałam z tym duży problem.
  • Moje włosy są bardziej nawilżone, nie przesuszają się tak mocno jak kiedyś (na końcówki używam oczywiście przeróżnych olejków ale różnica jest widoczna).
  • Nie wypadają ? tylko tyle ile powinny :)
  • Problem łupieżu zniknął!
  • Szampon pięknie pachnie, a więc włosy również.


Zmiany nie były oczywiście widoczne od razu ale warto być cierpliwym. Moje włosy nie należą do łatwych w pielęgnacji więc pewnie u niektórych z was efekt będzie widoczny dużo szybciej.

Moje włosy lubią zmiany więc muszę mieć kilka sprawdzonych szamponów ale do tego z pewnością będę często wracać.

Jak już wspominałam każde włosy lubią coś innego ale czarne mydło Agafii ma w składzie tyle świetnych składników, że powinno sprawdzić się u każdego.