Dary Natury Nasiona rzeżuchy na kiełki 30 g Bio

Kiełki są najbardziej życiodajnym pożywieniem na świecie, ponieważ spożywa się je wtedy, kiedy roślina jest tak żywotna jak nigdy później. Spożywając je regularnie możemy doświadczyć owej żywotności i przepływu energii. Od tysięcy lat stanowią element zdrowej diety. Kiełki zawierają skoncentrowane...

3.12 zł

-8%

3.38 zł

Cena za kg : 104zł

Dodaj do schowka

Opis

Kiełki są najbardziej życiodajnym pożywieniem na świecie, ponieważ spożywa się je wtedy, kiedy roślina jest tak żywotna jak nigdy później. Spożywając je regularnie możemy doświadczyć owej żywotności i przepływu energii. Od tysięcy lat stanowią element zdrowej diety.

Kiełki zawierają skoncentrowane ilości witamin, związków mineralnych, białka, enzymów oraz wielu innych cennych substancji. Wszystkie składniki są łatwo przyswajalne przez organizm.

Kiełki rzeżuchy:

  • Mają ostry, wyrazisty smak.
  • Są bardzo bogate w witaminy C, PP, P, B, związki potasu, magnezu, wapnia, siarki oraz mikroelementy.
  • Są silnym przeciwutleniaczem.

Sposób przygotowania i przechowywania

W warunkach domowych kiełki przygotowujemy w następujący sposób: Bierzemy płaski talerz, wykładamy go gazą lub innym materiałem chłonącym wodę. Na gazę sypiemy pojedynczą warstwę nasion i podlewamy wodą, najlepiej przegotowaną i letnią. Wodę należy uzupełniać tak, aby gaza była cały czas mokra. Nasiona umieszczamy w ciepłym i najlepiej ciemnym miejscu. W zależności od gatunku kiełkowalnej rośliny, kiełki ukazują się po 2-4 dniach.

Przy nasionach grubych, np. groch, soja, cieciorka itp. lub nasionach z łupiną np. dynia, słonecznik, kiełki ścinamy przed spożyciem, a nasiona drobne używamy w całości.

Dane producenta/dystrybutora

Mirosław Angielczyk Dary Natury, Koryciny 73, 17-315 Grodzisk

Recenzje

Ocena 

Nasiona szybko kiełkują. Bardzo smaczne. Polecam gorąco.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Dary Natury Nasiona rzeżuchy na kiełki 30 g Bio

  • Producent: Dary Natury
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5902741005496
  • EAN: 5902741005496
  • Wymiary: 15 x 12 x 2 cm