Doktor Miodek Miód nektarowy gryczany 1.2 kg

Promocja:
Miody dla każdego
Pochodzi z nektaru zebranego przez pszczoły z kwiatu gryki. Bardzo aromatyczny, intensywny z wyczuwalną goryczką. Miód został zebrany na obszarze Zielonych Płuc Polski. Nie zawiera konserwantów i dodatków. Miód gryczany z wielu powodów możemy dołączyć do naszej codziennej diety. Możemy zastąpić nim...
55,89
Cena za kg : 46.58zł

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 51,99 zł

Opis

Miód nektarowy gryczany jest jednym z najbardziej wartościowych miodów, który wykazuje dużą antybiotyczność. Jest pozyskiwany przez pszczoły z kwiatów gryki. Charakteryzuje się bardzo intensywnym smakiem z wyczuwalną nutą goryczki. Miód powstaje na obszarze Zielonych Płuc Polski. Miód gryczany bardzo długo się krystalizuje i dzieli na dwie warstwy: górną - płynną, i dolną - grubokrystaliczną. Poprzez swój charakterystyczny smak miód posiada swoich zwolenników i przeciwników. W tej drugiej grupie bardzo często znajdują się dzieci. Jest słodki, ostry, nieco pikantny. Warto jednak dołączyć go do codziennej diety, ponieważ posiada jedynie wartościowe składniki, za to nie zawiera żadnych konserwantów i ulepszających dodatków. Miód sam w sobie jest wartościowym, naturalnym produktem, który warto spożywać.

Miód gryczany możemy wykorzystać:

  • do zastąpienia cukru przy słodzeniu napojów, np. kawy czy herbaty,
  • jako zamiennik cukru przy wypiekach,
  • jako naturalną maseczkę na skórę - ze względu na wysoką zawartość rutyny (często występuje w kremach przeciwzmarszczkowych).

Miód gryczany posiada bardzo charakterystyczny kolor. Ma najciemniejszą barwę ze wszystkich miodów. Jest ciemnobrązowy - kolorem przypomina mocno zaparzoną herbatę. Z biegiem czasu może nawet stać się ciemniejszy - prawie czarny. Miód gryczany z wielu powodów warto zastosować w codziennej diecie. Nie bez przyczyny jest zaliczany do najzdrowszych ze wszystkich odmian. Warto go stosować w każdym wieku i cieszyć się jego prozdrowotnymi cechami.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Doktor Miodek Miód nektarowy gryczany 1.2 kg

  • Producent: Doktor Miodek
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5906660425045
  • EAN: 5906660425045
  • Wymiary: 17 x 9.5 x 9.5 cm

Inni Klienci kupili również