Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej Outlet

Treści podręcznika skupione są wokół tematu przyjaźni dziecka z Jezusem, która wyraża się w trosce o życie duchowe, poznawanie liturgii Eucharystii oraz naśladowanie Mistrza w życiu codziennym. Katechizm nawiązuje do sytuacji egzystencjalnej ucznia, aby ukazać mu informacje religijne wzbogacone o...
9,00 * 18,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,00 zł

Opis

Treści podręcznika skupione są wokół tematu przyjaźni dziecka z Jezusem, która wyraża się w trosce o życie duchowe, poznawanie liturgii Eucharystii oraz naśladowanie Mistrza w życiu codziennym. Katechizm nawiązuje do sytuacji egzystencjalnej ucznia, aby ukazać mu informacje religijne wzbogacone o teksty biblijne, myśli świętych, fragmenty pieśni kościelnych itp.

Każdy rozdział składa się z kilku modułów treściowych, które rozpoczynają się tekstami Pisma Świętego oraz literackimi. Nowoczesna i kolorowa szata graficzna ułatwia dziecku zapamiętanie treści.

W podręczniku znajdują się również biografie: św. M. M. Alacouqe, św. Jana Pawła II, św. Matki Teresy z Kalkuty, bł. Jana Beyzyma, św. Brata Alberta, i św. Teresy od Dzieciątka Jezus, słownik nowo poznanych pojęć, Mały katechizm oraz modlitwy z liturgii Mszy świętej.

Podręcznik zgodny z programem nauczania "Poznaję Boga i w Niego wierzę" nr AZ-2-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r.

Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-21-01/10-KR-2/12
Data dopuszczenia: 11.06.2012 r.
Nr Imprimatur - dopuszczenia do druku: 1627/2012

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej"?
Zbigniew Marek to autor tego tytułu.
Jest autorem paru podręczników szkolnych, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z konieczności nieraz wyczerpującego zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej" został opracowany przez Wydawnictwo WAM.


Jaki numer dopuszczenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika to AZ-21-01/10-KR-2/12. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi w dniu nadania numeru. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, co oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej"?
Tytuł ten należy do serii "Zaproszeni przez Boga, Drogi Przymierza".
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Książka ma 136 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną upiększoną ilustracjami. Zawiera wartościowe, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź zestawy szkolne, z którymi warto rozpocząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej

 • Autor: Zbigniew Marek
 • MEN: AZ-21-01/10-KR-2/12
 • Wydawnictwo WAM
 • Seria Drogi Przymierza, Seria Zaproszeni przez Boga
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 136
 • Format: 16.5x23.5cm
 • Stan: końcówka nakładu, książki są nowe, ale niepełnowartościowe (mogą posiadać zażółknięcia, drobne zagięcia, itp.), mogą nie posiadać dodatków takich jak płyty CD, płyty DVD, mazaki, długopisy, naklejki i inne drobne elementy.
 • Model: 978837505779933
 • Język: polski
 • ISBN: 9788375057799

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>