Dwie takie same śnieżynki

Każda śnieżynka jest jedyna w swoim rodzaju! Poznajcie losy dwóch sióstr-płatków śniegu, które żyją wśród chmur i które pewnego zimowego dnia ruszają na ziemię. To będzie niesamowita podróż! Poznają drzewa, ptaki, rzeki... Śledząc ich losy, dziecko będzie mogło zapoznać się z podstawami obiegu wody...
21,06 * 34,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,89 zł

Opis

Każda śnieżynka jest jedyna w swoim rodzaju!

Poznajcie losy dwóch sióstr-płatków śniegu, które żyją wśród chmur i które pewnego zimowego dnia ruszają na ziemię. To będzie niesamowita podróż! Poznają drzewa, ptaki, rzeki... Śledząc ich losy, dziecko będzie mogło zapoznać się z podstawami obiegu wody w ekosystemie. Przygody śnieżynek to wiedza przyrodnicza, lecz także ciepła opowieść o tym, co uniwersalne, ważne także w świecie ludzi. Wraz ze śnieżynkami czytelnik odkryje, jak dobrze jest być wyjątkowym, a jednocześnie żyć blisko z innymi ludźmi.

"Dwie takie same śnieżynki" to pierwsza książka z serii bajek przyrodniczych "Mikrocuda". Każda z tych opowieści to nie tylko świetna propozycja wspomagania wiedzy przyrodniczej i z zakresu ekologii. To także mądra lekcja życia wśród ludzi, którzy wiele od świata przyrody mogą się nauczyć!

Za treścią historyjki "Dwie takie same śnieżynki" stoi Paulina Płatkowska, Patrycja Grześkowiak.

Książka pt. "Dwie takie same śnieżynki" została przypisana do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Pozytywne historyjki z morałem zapewniają dziecku doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to doskonały pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 1-3 lat rozwijają się w tym okresie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych lektur.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i ułatwia rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera jego umiejętność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów w prawdziwym życiu.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą lepiej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również doskonałym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie jest również cudownym sposobem kształcenia umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w twardej okładce. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie chciało poznać więcej perypetii bohaterów tej serii, nie czekaj i sprawdź również kolejne książki z serii "Mikrocuda".

Jest to krótka lektura - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja Dwie takie same śnieżynki została udostępniona przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę malucha, to zobacz też inne tytuły tego wydawcy.