Dzieciaki Grzeczniaki- Spacer

  • 5900238764888
  • 3 dni
Dzieciaki Grzeczniaki - Spacer to prosta, a jednocześnie atrakcyjna gra edukacyjna należąca do serii "Dzieciaki Grzeczniaki", przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Gry z tej serii mogą być wykorzystywane przez rodziców do zabaw z dziećmi w domu, jak również mogą być...

27.17 zł

-30%

39.00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Dzieciaki Grzeczniaki - Spacer to prosta, a jednocześnie atrakcyjna gra edukacyjna należąca do serii "Dzieciaki Grzeczniaki", przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Gry z tej serii mogą być wykorzystywane przez rodziców do zabaw z dziećmi w domu, jak również mogą być używane przez pedagogów i psychologów jako narzędzie edukacyjno-terapeutyczne w przedszkolu, szkole, świetlicy, placówce wychowawczej.
Dzieciaki Grzeczniaki - Spacer - oparte są na układaniu 60-elementowych puzzli, które po złożeniu tworzą serię scenek znanych dzieciom z codziennego życia.
Gry te służą rozwijaniu i wzmacnianiu umiejętności społecznych. Układając puzzle dziecko w trakcie zabawy dowiaduje się, jakie zachowania są właściwe i poprawne. Ćwiczy także umiejętność koncentracji uwagi i współpracy z innymi graczami.
Ułożone obrazki mogą być punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat właściwych zachowań w domu i różnych miejscach publicznych, w trakcie zabaw z rówieśnikami oraz w kontakcie z osobami dorosłymi.
Założeniem serii jest przekazywanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowania. Forma gry sprzyja łatwiejszemu ich przyswajaniu, a bohaterowie barwnych ilustracji, które ukazują sytuacje znane z życia codziennego, są postaciami, z którymi dziecko łatwo może się utożsamić. Dzięki temu przedstawione wzorce zachowań na długo zostają w pamięci małych graczy.
Na serię Dzieciaki Grzeczniaki składają się tytuły:
Dom
Obiad
Spacer
Plac zabaw
Zakupy (w przygotowaniu)
Kino (w przygotowaniu)
Każda część to:
60 puzzli
bawełniany woreczek do ich przechowywania
instrukcja zawierająca propozycje zabaw z wykorzystaniem ułożonych obrazków
Część Dzieciaki Grzeczniaki - Spacer przedstawia następujące scenki:
idziemy obok mamy albo taty po chodniku
pozdrawiamy znajome osoby
przechodzimy przez jezdnię w wyznaczonych miejscach
wrzucamy śmieci do kosza
dbamy o zwierzęta
dbamy o rośliny
Po połączeniu wszystkich elementów i ilustracji w jedną dużą planszę warto razem z dziećmi omówić sytuacje przedstawione na obrazkach. Możemy też zaproponować dzieciom inne zabawy związane z kształtowaniem poprawnych i kulturalnych zachowań podczas spaceru; przykłady takich zabaw znajdują się w instrukcji.
Autorką pomysłu serii Dzieciaki Grzeczniaki jest Joanna Grych, psycholog i pedagog pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocjonalnymi, autyzmem, zespołem Aspergera; prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w zakresie usprawniania umiejętności poznawczych oraz społecznych.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Dzieciaki Grzeczniaki- Spacer

  • Autor: Joanna Grych
  • Producent Epideixis
  • Rok wydania: 2017
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5900238764888
  • Język: polski
  • EAN: 5900238764888
  • Wymiary: 21.0x14.0x3.5 cm