Dziecko Gruffalo

Druga część kultowego bestsellera „Gruffalo”. Tym razem Gruffalo ostrzega swoją córkę, by pod żadnym pozorem nie wchodziła do lasu, gdyż tam rządzi „Ogromna Zła Mycha”. Przewrotna, pełna humoru opowieść, obsypana nagrodami i uwielbiana przez dzieci na całym świecie
25,63 * 34,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 22,74 zł

Opis

Druga część kultowego bestsellera „Gruffalo”. Tym razem Gruffalo ostrzega swoją córkę, by pod żadnym pozorem nie wchodziła do lasu, gdyż tam rządzi „Ogromna Zła Mycha”. Przewrotna, pełna humoru opowieść, obsypana nagrodami i uwielbiana przez dzieci na całym świecie

Autorem tytułu "Dziecko Gruffalo" jest Julia Donaldson.

Tytuł oryginalny opisywanej publikacji: The Gruffalo's Child.

Książeczka pt. "Dziecko Gruffalo" została umieszczona w sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Radosne historyjki z morałem dają maluchowi wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Wybór krótkich opowieści to doskonały sposób na to, aby dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Axel Scheffler to osoba, która odpowiada za wizualną stronę zawartości tytułu Dziecko Gruffalo.

Książeczki dla dzieci w wieku 2-7 lat są niezwykle przydatnym narzędziem wspierającym intensywny rozwój małego człowieka w tym okresie.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija jego zdolność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się u nich ciekawość świata. Ta książka z pewnością pobudzi malucha do zadawania pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książeczek wspiera przedszkolaków w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań ćwiczy aparat mowy i rozwija zakres słownictwa.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i rodzica. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo trudniej będzie ją zniszczyć.

Ten egzemplarz to wydanie 1. w j. polskim. Pierwotnie książka została wydana w języku angielskim. Za przekład tytułu na polski odpowiada Michał Rusinek.

Jest to bardzo krótka produkcja - jej długość to 28 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Publikacja "Dziecko Gruffalo" została udostępniona przez Wydawnictwo Tekturka. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę małego człowieka, to zobacz również pozostałe publikacje od tego wydawcy.