Dziewczynka Stonka i krwawe gody Część 2 Outlet

  • 978839480290533
  • 3 dni
"Dziewczynka-Stonka i krwawe gody" Marty Borkowskiej to druga część przygód tytułowej bohaterki – niezwykłej dziewczynki obdarzonej ponadprzeciętną intuicją i inteligencją. Książka stanowi kontynuację pierwszej części, a zarazem odrębną historię. Jest intryga, są morderstwa, jest śledztwo i...

10.46 zł

-45%

19.01 zł

Dodaj do schowka

Opis

"Dziewczynka-Stonka i krwawe gody" Marty Borkowskiej to druga część przygód tytułowej bohaterki – niezwykłej dziewczynki obdarzonej ponadprzeciętną intuicją i inteligencją. Książka stanowi kontynuację pierwszej części, a zarazem odrębną historię. Jest intryga, są morderstwa, jest śledztwo i zaskakujące zakończenie. Do tego ironiczna narracja i wplatająca się w tło koteczka Fifi z nieodłącznie towarzyszącymi jej tęgoryjcami.
Przesłanie opowieści o Dziewczynce-Stonce to pokazanie, że inność nie ma znaczenia - liczy się to, jakie człowiek ma wnętrze, jaki jest w stosunku do innych ludzi i zwierząt. To również sprzeciw wobec eksperymentom na zwierzętach i noszeniu futer (w książce znajduje się informacja, że wszystkie futra, które nosi koteczka Fifi, są wykonane z materiałów ekologicznych), pokazanie, że zwierzęta w rzeczywistości nie mają negatywnych cech ludzkich, ale to człowiek sprawia, że przypisujemy im takie przywary. Główna bohaterka jest weganką (a w zasadzie je tylko potrawy ziemniaczane).
Złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza wspiera schroniska dla zwierząt.
O książce mówią:
"Baśniowa, surrealistyczna opowieść, w której wszystko jest inne, niż mogłoby się wydawać. Niepowtarzalny klimat, mroczne zagadki i barwni bohaterowie - takich literackich przygód się nie zapomina!".
Klaudyna Maciąg, kreatywa.net
"Niezwykle wciągająca kontynuacja przygód Dziewczynki-Stonki. Fascynująca i absolutnie cudaczna!".
Ewelina Bartocha, Książkomania
Marta Borkowska - z wykształcenia filolog klasyczny, pracuje w trójmiejskiej bibliotece. W wolnych chwilach lubi czytać książki, piec
ciasta i jeździć z mężem na ryby. Jest szczęśliwą posiadaczką psa i kota. Po pracy tworzy cykl opowieści o Dziewczynce-Stonce, wieczorami zazdrości talentu swoim ulubionym pisarzom: Wiesławowi Myśliwskiemu i Cormacowi McCarthy’emu. Autorka książki "Dziewczynka-Stonka i inwazja martwiaków".

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Dziewczynka Stonka i krwawe gody Część 2

  • Autor: Marta Borkowska
  • Wydawnictwo Ekwita
  • Oprawa: Miękka
  • Stan: końcówka nakładu, książki są nowe, ale niepełnowartościowe (mogą posiadać zażółknięcia, drobne zagięcia, itp.), mogą nie posiadać dodatków takich jak płyty CD, płyty DVD, mazaki, długopisy, naklejki i inne drobne elementy.
  • Model: 978839480290533
  • ISBN: 9788394802905
  • EAN: 978839480290533
  • Wymiary: 12.1x16.3x0.6 cm