Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik dla szkoły ponadpostawowej. Zakres podstawowy. Nowa edycja

Podręcznik zawiera najnowszą wiedzę i odnosi się do aktualnych standardów z zakresu ratownictwa medycznego. Przygotowuje uczniów do działania ratowniczego i uczy udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach urazowych. Wdraża do świadomego uczestnictwa w życiu regionu i kraju zarówno w czasie...
50,96 * 54,30 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 50,53 zł

Opis

Podręcznik zawiera najnowszą wiedzę i odnosi się do aktualnych standardów z zakresu ratownictwa medycznego. Przygotowuje uczniów do działania ratowniczego i uczy udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach urazowych. Wdraża do świadomego uczestnictwa w życiu regionu i kraju zarówno w czasie pokoju, jak i w czasie wojny.

 • Książka ma czytelną strukturę – z wydzielonymi ramkami, schematami i algorytmami, która ułatwia korzystanie z niej.
 • Zasady postępowania ratowniczego zilustrowane za pomocą fotografii oraz szczegółowe schematy np. opatrywania ran i bandażowania ułatwią uczniom prawidłowe wykonywanie niezbędnych czynności.
 • Atrakcyjny sposób prezentowania treści z poglądowymi zdjęciami, rysunkami i infografikami zachęca uczniów do nauki.
 • Odwołania do aplikacji na smartfony są przykładem powiązania teorii z praktyką obecną w codziennym życiu współczesnego ucznia.
 • Podsumowania oraz pytania i polecenia na końcu każdego rozdziału z realistycznymi scenkami pobudzają wyobraźnię uczniów oraz  pomagają zapamiętać i usystematyzować wiedzę.
 • Zastosowanie w lekcjach słownictwa typowego dla ratowników medycznych pozwala uczniom na pierwszy kontakt fachową terminologią.

W nowej edycji podręcznika:

 • Nowe treści, dotyczące pandemii koronawirusa COVID-19, pomogą uczniom w lepszym zrozumieniu powszechnie obowiązujących zasad postępowania.
 • Nowe grafiki dotyczące uzbrojenia oraz treści dostosowane do Ustawy o obronie ojczyzny, gwarantują uczniom dostęp do najnowszych źródeł informacji.
 • Nowe podsumowania działów w formie graficznej ułatwiają zapamiętywanie i porządkowanie wiadomości.

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto jest autorem "Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik dla szkoły ponadpostawowej. Zakres podstawowy. Nowa edycja"?
Breitkopf Bogusława, Cieśla Mariusz są autorami tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale te treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik dla szkoły ponadpostawowej. Zakres podstawowy. Nowa edycja" opublikowało Wydawnictwo WSiP.

 
Jaki numer dopuszczenia MEN ma ten podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 992/2022/z1. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w edukacji. Co do zasady termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.

 
Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych dostępnych w szkole.

 
Jakiego poziomu wiedzy dotyczy ta ksiażka?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie podstawowym.

 
Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) dostarczają najwyższej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w całej Polsce. Wydając 25 tys. tytułów z łącznym nakładem przekraczającym 2 000 000 000 sztuk, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w wydawaniu różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też innowacyjne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, a także prowadzi Klub Nauczyciela.
 
Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Dla którego przedmiotu ta książka jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, którym jest edukacja dla bezpieczeństwa.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
256 jest długością książki "Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik dla szkoły ponadpostawowej. Zakres podstawowy. Nowa edycja".
Jest wypełniona treścią edukacyjną uatrakcyjnioną grafikami. Zawiera wartościowe i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu odpowiednich zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź zestawy do szkoły, z którymi warto wejść w nowy rok szkolny.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.

 

Szczegóły - Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik dla szkoły ponadpostawowej. Zakres podstawowy. Nowa edycja

 • Autorzy: Bogusława Breitkopf, Mariusz Cieśla
 • MEN: 992/2022/z1
 • Wydawnictwo WSiP
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 256
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302204050
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788302204050

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>