Eduterapeutica. Autyzm

 • 9788365418654
 • 1 dzień + czas dostawy
Eduterapeutica Autyzm 7-15 lat Materiały dla pedagoga i nauczyciela Eduterapeutica Autyzm to jedyny taki system wspierający całe grono pedagogiczne. Jest to zbiór praktycznych i różnorodnych materiałów zebranych w jednym miejscu. W pakiecie zawarto przydatne wskazówki, szczególnie dla nauczycieli...

1990.00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Eduterapeutica Autyzm
7-15 lat
Materiały dla pedagoga i nauczyciela
Eduterapeutica Autyzm to jedyny taki system wspierający całe grono pedagogiczne. Jest to zbiór praktycznych i różnorodnych materiałów zebranych w jednym miejscu. W pakiecie zawarto przydatne wskazówki, szczególnie dla nauczycieli klas 1-8, jak zachować się w pracy z uczniem ze spektrum autyzmu oraz jak przygotować całą klasę do integracji z uczniem z ASD. Scenariusze zajęć i pomoce mają służyć do nawiązania dobrych relacji i komunikacji między nauczycielem a uczniem z ASD, natomiast zadania i ćwiczenia dla wszystkich uczniów ułatwiają pokonanie dystansu fizycznego i pomagają w rozwijaniu kompetencji społecznych u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Pakiet zawiera:
2 poradniki dla nauczycieli/wychowawców: "Jak prowadzić lekcje w klasach, w których są uczniowie ze spektrum autyzmu?" oraz "Dom - szkoła - klasa w trosce o ASA, czyli jak współpracować z Rodzicami ucznia z ASD?"
Ponad 60 zabaw wspierających relacje i komunikację między uczniami,
Blisko 20 kart pracy integrujących uczniów,
2 prezentacje multimedialne dla pedagoga do przeprowadzenia wewnętrznych szkoleń doskonalenia nauczycieli,
praktyczne fiszki dla nauczycieli z podpowiedziami, jak wykorzystać mocne strony ucznia z ASD podczas zajęć w szkole,
buźki - emotikonki: zarówno te już gotowe jak i do samodzielnego wykonania, pomocne w komunikowaniu się z uczniami,
11 plakatów edukacyjnych (do powieszenia np. w pokoju nauczycielskim),
dostęp do zbioru filmów edukacyjnych o dzieciach i młodzieży ASD,
długopis Banach 3D z 10 kartami pracy do stosowania na zajęciach rewalidacyjno-kompensacyjnych. Pracując z długopisem uczniowie z ASD uczą się koncentracji, cierpliwości, ćwiczą umiejętności manualne (np. właściwy chwyt pisarski); praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia.
O autorach
dr Joanna Buława-Halasz - w 2008 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku pedagogika rewalidacyjna i korekcyjna, a także studia pierwszego stopnia na kierunku socjologia w zakresie specjalności "Doradztwo psychospołeczne". W trakcie studiów magisterskich pracowała jako asystentka osób z autyzmem w szczecińskim oddziale Krajowego Towarzystwa Autyzmu, a po studiach podjęła tam pracę jako terapeutka. Ponadto odbyła liczne staże i wolontariaty w miejscach poświęconych przede wszystkim rehabilitacji społecznej i zawodowej dorosłych osób autystycznych. Pracowała również jako nauczyciel wspierający w grupie w przedszkolu integracyjnym, a następnie jako nauczyciel terapeuta w terapii indywidualnej w przedszkolu integracyjnym. Adiunkt w Katedrze Pedagogiki Specjalnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Współzałożycielka Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka "MANUfaktura" w Szczecinie i Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Akademia Słonia Trąbalskiego" w Szczecinie.
Jest współautorką lub autorką dwudziestu publikacji naukowych, w tym monografii zatytułowanej "Rehabilitacja społeczna i zawodowa dorosłych osób autystycznych. Studium fenomenograficzne z zastosowaniem teorii społecznej Pierre a Bourdieu".Prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, pedagogów i rodziców z zakresu edukacji i terapii osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi.
mgr Wojciech Biernawski - pedagog rewalidacyjny, dyplomowany arteterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami ze spektrum autyzmu, założyciel pierwszego w Polsce Klubu Aktywności dla dorosłych osób z autyzmem (trening socjalizacyjny), prowadzi zajęcia uspołeczniające dla osób ze spektrum autyzmu. Od 2014 roku nauczyciel plastyki w szkole podstawowej, gdzie prowadzi również zajęcia z elementami arteterapii dla uczniów z deficytami w sferze społecznej i emocjonalnej. Laureat nagrody NAUCZYCIEL ROKU przyznawanej przez Prezydenta Miasta Szczecina. Współzałożyciel Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka "MANUfaktura" w Szczecinie.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Eduterapeutica. Autyzm

 • Wydawnictwo Ei System
 • Oprawa: Pudełko
 • Rok wydania: 2021
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365418654
 • Język: polski
 • Podtytuł: materiały dla kadry pedagogicznej
 • ISBN: 9788365418654
 • EAN: 9788365418654
 • Wymiary: 25.0x15.5x36 cm