Effekt 3. Podręcznik do języka niemieckiego

Cykl Effekt promuje postawę autonomiczną, przygotowując ucznia do samodzielności w procesie uczenia się. Indywidualizacji nauczania sprzyjają takie działy, jak Sprachtraining, Tymeks Blog oraz bogate materiały fakultatywne zawarte w dodatku Extras, umożliwiające  m.in. pogłębienie znajomości języka...
69,99 * 71,60 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 67,78 zł

Opis

Cykl Effekt promuje postawę autonomiczną, przygotowując ucznia do samodzielności w procesie uczenia się. Indywidualizacji nauczania sprzyjają takie działy, jak Sprachtraining, Tymeks Blog oraz bogate materiały fakultatywne zawarte w dodatku Extras, umożliwiające  m.in. pogłębienie znajomości języka niemieckiego tym uczniom, którzy opanowali już materiał lekcyjny.

W podręczniku Effekt 3 znajduje się 7 rozdziałów:

 1. Wiederholung
 2. Sport mag doch jeder
 3. Faste und Feiertage
 4. Kulturzeit
 5. Technik
 6. Natur pur
 7. Konsum

Tematy tekstów w podręczniku Effekt są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a wprowadzenie aktualnego niemieckiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie tekstów użytkowych, tj. e-maili, SMS-ów, wpisów na forum, formularzy, kartek pocztowych, artykułów do gazetki szkolnej, wpisów na blogu, dialogów i opowiadań itp. Dzięki temu uczeń nie tylko poznaje współczesne niemieckie słownictwo, lecz także uczy się posługiwania nim na co dzień.

Włączenie w proces dydaktyczny stałego elementu każdego rozdziału, czyli Tymeks Blog internetowego pamiętnika nastolatka uczącego się języka niemieckiego – oraz osadzenie tekstów w realiach krajów niemieckojęzycznych zapewnia podręcznikowi Effekt nauczanie języka oparte na międzykulturowości.

Uczniowie poznają kulturę, tradycje i zwyczaje krajów DACHL, a dzięki bohaterowi bloga – odkrywają je w odniesieniu do polskich realiów.

Koncepcja cyklu zakłada również spiralny układ treści i powracanie do zagadnień poruszonych wcześniej – w celu ich utrwalenia i poszerzenia. Dzięki takiemu układowi podręcznika uczniowie mają możliwość stopniowego przyswajania wiedzy i utrwalania poznanych wcześniej zagadnień.

Zalety podręcznika Effekt 3:

 • Podręcznik Effekt 3 skutecznie uczy porozumiewania się w języku niemieckim w sytuacjach życia codziennego, takich jak: kupowanie biletów do kina; obsługiwanie biletomatu; przyjmowanie i odrzucanie zaproszenia; pytanie o radę; udzielanie porad; doradzanie przy wyborze ubrania; korzystanie z usług bankowych itp.
 • Prezentowane treści są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a zarazem osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych.
 • Podręcznik umożliwia pracę w różnych zakresach: opanowanie materiału lekcyjnego pozwala zrealizować program obowiązkowy. Natomiast uczniowie, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, mogą sięgnąć po materiały dodatkowe (tj. Sprachtraining, Tymeks Blog i Extras).
 • Podręcznik zawiera współczesne słownictwo niezbędne do komunikacji, dzięki czemu skutecznie uczy porozumiewania się w języku niemieckim w sytuacjach życia codziennego.
 • Zagadnienia gramatyczne zostały wprowadzone w taki sposób, aby uczeń był w stanie samodzielnie formułować reguły gramatyczne i stosować je w praktyce.
 • Spiralny układ treści podręcznika umożliwia stopniowe przyswajanie wiedzy i utrwalanie już poznanych zagadnień.
 • Dzięki temu, że teksty są osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych, a wiele z nich zawiera informacje realio- i kulturoznawcze, uczniowie mogą poznać kulturę i tradycje tych krajów. Za sprawą Tymka, bohatera bloga, odkrywają je w odniesieniu do polskich realiów.
 • Podręcznik oferuje liczne materiały fakultatywne, tj. lekcje realio- i kulturoznawcze, listę przydatnych zwrotów, tabele gramatyczne, listę czasowników nieregularnych, trening sprawności językowych, zestaw zadań rozwijających sprawność mówienia, propozycje projektów i podręczny słownik niemiecko-polski.

Podręcznik jest podzielony na siedem rozdziałów. Nagrania do podręcznika dostępne będą za pomocą kodu QR.

Stałe elementy rozdziału:

 • Strona działowa – zawiera krótkie zadanie na rozumienie ze słuchu, wprowadzające uczniów w tematykę danego rozdziału. Ponadto na tej stronie zostały zamieszczone cele lekcji.
 • Trzy podrozdziały – każdy podrozdział jest przeznaczony do realizacji w ciągu dwóch godzin lekcyjnych.
 • Grammatik – wyjaśnienia zagadnień gramatycznych wraz z przykładami ich użycia i wzorami odmian.
 • Aktiver Wortschatz – spis słownictwa, wyrażeń i zwrotów przeznaczonych do aktywnego opanowania.
 • Sprachtraining – trening sprawności językowych, dzięki któremu uczniowie mogą nie tylko powtórzyć omówione zagadnienia, lecz również poszerzyć swoją wiedzę. Trening składa się z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, mówienie i pisanie. W zależności od potrzeb uczniów te zadania mogą być realizowane w klasie lub w domu, mogą też stanowić materiał dodatkowy dla chętnych uczniów i zostać nagrodzone przez nauczyciela wyższą oceną.
 • Test rozdziałowy – zawiera bardzo zróżnicowane zadania, dzięki czemu umożliwia powtórzenie zdobytej wiedzy i sprawdzenie stopnia jej opanowania.
 • Tymeks Blog – internetowy pamiętnik polskiego nastolatka uczącego się języka niemieckiego i korespondującego z przyjaciółmi w Niemczech.

Na końcu podręcznika znajdują się materiały dodatkowe, tzw. Extras, w skład których wchodzą:

 • Lekcje realio- i kulturoznawcze poświęcone takim zagadnieniom, jak: najpopularniejszy niemiecki szlak turystyczny Romantische Straße – wiodący od Bawarii po Badenię-Wirtembergię; targi w Niemczech; zwyczaje związane z obchodzeniem Zielonych Świątek; położenie geograficzne Niemiec.
 • Sprachtraining – trening składa się z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe; obejmuje całość zagadnień leksykalno-gramatycznych omówionych w podręczniku, dzięki czemu stanowi optymalny materiał powtórzeniowy dla uczniów.
 • Nützliche Wendungen – lista środków leksykalnych umożliwiających uczniom porozumiewanie się w podstawowych sytuacjach wymagających użycia języka niemieckiego.
 • Grammatik – tablice zbiorcze, zawierające wszystkie zagadnienia gramatyczne zrealizowane w danej części podręcznika.
 • Fotos – zbiór zadań rozwijających sprawność mówienia. Każde zadanie zawiera materiał ilustracyjny skorelowany z tematyką rozdziału, do którego się odnosi.
 • Propozycje projektów, których tematyka jest skorelowana z materiałem zrealizowanym w danym rozdziale podręcznika.
 • Vokabelverzeichnis – podręczny słowniczek niemiecko-polski umożliwiający szybkie sprawdzenie znaczenia niemieckich słów użytych w podręczniku.

FAQ

Sekcja zadawanych pytań i odpowiedzi

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Effekt 3. Podręcznik do języka niemieckiego" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione powyżej dane znajdują się na stronie kupowanego produktu.


Przeczytaj o wydającym ten podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najdłużej działających wydawnictw na terenie Polski, które rozpoczęło działalność w 1945 roku. Od momentu publikacji pierwszego podręcznika, opublikowano ponad 25 tysięcy tytułów, z łącznym nakładem ponad 2 000 000 000 sztuk. Obecnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy, z udziałem uznanych naukowców, ekspertów i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami posiada w ofercie również platformę internetową WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników, a także Klub Nauczyciela.

Jaka jest data wydania tego podręcznika?
Ta pozycja została opublikowana w 2020 r. Od wielu lat jest cenioną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu szkół. Przez ten okres zdobył duże zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


Jakiego rodzaju okładkę ma ten podręcznik?
Podręcznik wydano w miękkiej okładce. Dzięki temu, że nie waży zbyt dużo, z łatwością można ją spakować do szkolnej torby lub plecaka.


Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o zeszytach! Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Effekt 3. Podręcznik do języka niemieckiego

 • Autor: Anna Kryczyńska-Pham
 • MEN: 937/3/2020
 • Wydawnictwo WSiP
 • Seria Effekt
 • Rok wydania: 2020
 • Oprawa: Miękka
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302189227
 • Język: polski, niemiecki
 • Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788302189227

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>